Nowa oferta wiertarko-wkrętarek akumulatorowych PSR 14,4 LI-2 oraz PSR 18 LI-2 Boscha dla każdego domu.

Bosch poszerzył swoją ofertę wiertarko-wkrętarek z akumulatorem litowo- jonowym o 2-biegowe modele: PSR 14,4 LI-2 oraz PSR 18 LI-2. Nowe urządzenia są bardziej kompaktowe i lżejsze od standardowych produktów tej klasy. Posiadają wymienne akumulatory, jak również 25 zakresów momentu obrotowego oraz tryb wiercenia.

Nowe, 2-biegowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Boscha są dzięki nowym akumulatorom i nowemu wzornictwu bardziej kompaktowe i lżejsze od porównywalnych, standardowych modeli akumulatorowych. Oba produkty, PSR 14,4 LI-2 i PSR 18 LI-2, odznaczają się dużą wydajnością i można je wykorzystywać do wielu prac związanych z wierceniem i wkręcaniem, począwszy od składania mebli, aż po mocowanie drewnianych desek przy budowie tarasu. Na jednym cyklu ładowania akumulatora nowe wiertarko-wkrętarki mogą wkręcić w miękkim drewnie ok. 250 śrub o wymiarach 4 x 30 mm.

Oprócz wymiennych akumulatorów, urządzenia oferują także wiele innych udogodnień. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 1,3 Ah jest o połowę mniejszy od porównywalnego akumulatora niklowo-kadmowego (NiCd.). W stanie spoczynku akumulator wykazuje nieznaczny efekt samorozładowania, dlatego nawet po czterech miesiącach nieużywania zachowuje ok. 85 % energii. W tym samym czasie akumulator NiCd rozładowałby się całkowicie.

Aktualny stan naładowania akumulatora sygnalizuje trzystopniowy wskaźnik LED, umieszczony w stopce elektronarzędzia. Nowa, praktyczna stacja ładująca automatycznie wyłącza się po naładowaniu akumulatora. Można w niej umieścić zarówno sam akumulator, jak i akumulator z narzędziem.

Akumulatory litowo-jonowe Boscha posiadają elektroniczny układ ECP (Electronic Cell Control), który chroni ogniwa przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem. Rozwiązanie to znacząco wydłuża jego żywotność.

Szybkie wkręcanie śrub przy niskiej prędkości obrotowej i komfortowe wiercenie z dużą szybkością umożliwia 2-biegowa przekładnia planetarna oraz wydajny silnik. Nowe produkty posiadają 25 zakresów momentu obrotowego oraz tryb wiercenia, dzięki którym można optymalnie dopasować parametry pracy elektronarzędzi w zależności od rodzaju zadania. Poręczna rękojeść z miękką okładziną Softgrip i łatwy w obsłudze przełącznik kierunku obrotów gwarantują wysoki stopień ergonomii. Dwie diody LED informują użytkownika o kierunku obrotów narzędzia. Dodatkowa dioda LED "Powerlight" oświetla miejsce pracy. Urządzenia wyposażono także w uchwyty narzędziowe z systemem Autolock, które umożliwiają beznarzędziową wymianę wierteł i końcówek wkręcających. System Autolock blokuje wrzeciono po wyłączeniu silnika.

Nowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe dostępne są w dwóch wersjach: z akumulatorem 14,4 V oraz 18 V. Różni je także maksymalny moment obrotowy, który wynosi 30 lub 36 Nm, oraz średnica wiercenia w drewnie (30 lub 35 mm). Nowe produkty uzupełniają ofertę innowacyjnych narzędzi litowo-jonowych Bosch, którą zapoczątkowało w 2003 roku wprowadzenie na rynek pierwszej na świecie wkrętarki litowo-jonowej IXO, a następnie 1-biegowych wkrętarek PSR 200 LI i PSR 300 LI. Warto podkreślić, że na całym świecie sprzedano już ponad trzy miliony wkrętarek IXO.Dodaj komentarz
* Pola wymagane