Wytrzymałe lasery obrotowe CST/berger RL25H i RL25HV do długich dystansów. Wytrzymałe elementy gumowe oraz obudowa głowicy wykonana z twardego tworzywa sztucznego chronią urządzenia przed wodą i wstrząsami. Klasa ochrony IP56 zapewnia także skuteczną ochronę przed pyłem. Oba lasery obrotowe przeznaczone są do prac niwelacyjnych w poziomie, wyrównywania wysokości lub prawidłowego wytyczania fundamentów. Model RL25HV może być także stosowany do pracy w pionie, np. przy wznoszeniu elewacji.

Lasery obrotowe CST/berger RL25H i RL25HV są doskonale przystosowane do prac w terenie Fot. BoschWysoka precyzja i duży zasięg pracy
Wysoka precyzja obydwu laserów obrotowych RL25H i RL25HV jest zaletą zwłaszcza przy pracy z dużej odległości. W połączeniu z odbiornikiem RD5 lasery mają zasięg 450 m. Dokładność niwelacyjna wynosi przy tym 0,08 mm na metr. W obydwu modelach za pomocą manualnego ustawiania spadków można przestawić oś Y o maks. 8% w górę lub w dół. Umożliwia to dokładne wyrównywanie wysokości, np. przy budowie podjazdu lub w przypadku zamierzonej różnicy wysokości pomiędzy dwoma punktami. Do pracy na statywie lasery zostały wyposażone w gwint 5/8“.


Mocne strony laserów obrotowych CST/berger RL25H i RL25HV

  •     Bardzo wytrzymałe, do zaawansowanych prac w terenie
  •     Odbiornik RD5 gwarantuje precyzyjną niwelację w zasięgu do 450 metrów
  •     Funkcja nachylenia osi do 8% umożliwia precyzyjne wyrównywanie wysokości

Elektroniczna funkcja automatycznej niwelacji w laserach obrotowych RL25H i RL25HV niweluje odchylenia do maks. 5%. Ułatwia to pracę na nierównym podłożu. Funkcja ostrzegania o wstrząsach zapobiega błędom niwelacyjnym: jeżeli przejeżdżające obok pojazdy budowlane zakłócą działanie lasera, powodując jego poruszenie lub drgania, laser automatycznie przerywa pracę i informuje użytkownika
o konieczności przeprowadzenia ponownej niwelacji.

 

Regulacja prędkości obrotowej i zasięgu w trakcie pracy

  • Panel obsługowy lasera RL25HV posiada dwie dodatkowe funkcje w porównaniu do modelu RL25H:
  • prędkość obrotową lasera można zredukować, za pomocą przycisku, z 600 obrotów do zera, 150 lub 300 obrotów na minutę. Ograniczenie prędkości obrotowej poprawia widoczność linii laserowej, co stanowi zaletę zwłaszcza przy pracy bez odbiornika, w pomieszczeniach. Po ustawieniu prędkości obrotowej na zero, użytkownik może wykorzystać laser RL25HV do wszystkich prac wymagających precyzyjnego ustawienia kąta 90 stopni.
  • za pomocą przycisku można także ograniczyć zakres pracy lasera RL25HV do 10, 25 lub 50 stopni standardowej projekcji 360°. Mniejszy kąt otwarcia skutkuje lepszą widocznością linii laserowej w tym zakresie. Ponadto, użytkownicy pracujący na tej samej budowie nie przeszkadzają sobie wzajemnie.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane