Nowy młot udarowy Boscha GSH 16 uzyskuje najszybsze tempo kruszenia betonu wśród młotów klasy 16 kg. Produkt osiąga najniższy poziom drgań oraz dwukrotnie większą żywotność w porównaniu do urządzeń tej klasy dostępnych na rynku. Młot GSH 16 pojawił się w sprzedaży na początku 2007 roku.

Kup w Narzedzia.pl
Młot wyburzeniowy Bosch GSH 27 VC
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
7 494

Nowy młot udarowy Boscha GSH 16 przeznaczony jest do najcięższych prac wyburzeniowych. Produkt bardzo dobrze sprawdza się na placu budowy. Gdy w krótkim czasie należy wyburzyć elementy z twardego betonu, pojawia się lekkie i wydajne urządzenie. W ciągu jednej godziny młot GSH 16 kruszy ok. 1700 kg betonu B25/30. Jest to ok. 60 proc. więcej niż najmocniejsze urządzenie dostępne obecnie na rynku.

Decydującą rolę odgrywa przy tym pneumatyczny mechanizm udarowy o energii udarowej dochodzącej do 45 J, oraz wydajny silnik o mocy 1750 W. W testach porównawczych nowy młot udarowy Boscha wypadł najlepiej, jeśli chodzi o żywotność. Pracował ponad dwa razy tyle czasu niż najlepsze urządzenie konkurencyjne.

GSH 16 ustanawia także nowy standard ochrony przed drganiami. Narzędzie osiąga najniższy poziom drgań w porównaniu z innymi urządzeniami tej klasy. Ochrona przed drganiami opłaca się nie tylko w perspektywie krótkoterminowej, ponieważ użytkownik potrzebuje mniejszej ilości przerw w pracy.

Ochrona przed drganiami to długoterminowa inwestycja w zdrowie i wydajność pracowników, gdyż skutki przeciążeń spowodowanych drganiami są często widoczne dopiero po latach. Dlatego w firmie Bosch przykłada się duże znaczenie do ergonomii i wzornictwa rękojeści. Pokryta gumą rękojeść jest wystarczająco duża, by trzymać urządzenie oburącz, co znacznie ułatwia pracę na budowie.
Włącznik urządzenia można wygodnie dosięgnąć jednym palcem, nie zdejmując ręki z rękojeści. Dogodne usytuowanie włącznika zapobiega przypadkowemu włączeniu lub wyłączeniu młota.

Łatwy transport urządzenia zapewnia praktyczna i lekka walizka na kołach, wykonana z solidnego tworzywa sztucznego. Młoty udarowe dostępne są w dwóch wersjach: GSH 16-28 Professional i GSH 16-30 Professional. Posiadają uchwyty narzędziowe hex (sześciokątne) o wymiarach 28 lub 30 mm.

W wyposażeniu dodatkowym Bosch oferuje szpicaki, dłuta płaskie, szerokie i dłuta do asfaltu oraz ubijaki. Nowe młoty udarowe w połączeniu z nowymi, samoostrzącymi szpicakami gwarantują optymalny rezultat pracy.

Dane techniczne GSH 16 Professional
Moc nominalna 1750 W
Energia pojedynczego udaru 45 J
Uchwyt narzędziowy 28 mm hex/ 30 mm hex
Ciężar ( 28 mm hex / 30 mm hex) 18,5 kg / 16,7 kg
Poziom drgań 10 m/s2 (trójosiowo)
Sugerowana cena detaliczna brutto, maj 2007: - młot udarowy GSH 16-18 – 5367 zł

* Pola wymagane
Dodaj komentarz