Regały marketów budowlanych pełne są najróżniejszych typów śrub do wszelkich możliwych zastosowań. Zwykle zastosowanie śruby można zidentyfikować według kształtu łba.

Przy pracach w drewnie stosuje się zwykle śruby z łbem wpuszczanym. Można je wkręcić tak, aby nie wystawały ponad powierzchnię materiału. Konkretne śruby wkręcamy za pomocą bitów.

 

1. Śruby z łbem półokrągłym lub grzybkowym stosowane są przede wszystkim do zamocowania okuć, tablic i listew. W meblarstwie używa się także śrub z łbem ozdobnym.

2. Oprócz wymienionych już śrub, są także śruby z łbami cylindrycznymi oraz sześciokątnymi, do których wkręcania stosuje się klucze maszynowe. Śruby te stosuje się do zamocować w belkach drewnianych.

3. Śruby zamykające mają okrągły łeb oraz czworokątny element współpracujący. Zapobiega on obracaniu się śruby przy dokręcaniu nakrętki. Śrubę tę można zdemontować tylko od strony nakrętki. Śruby zamykające stosowane są przeważnie przy pracy z drewnem.

4. Należy zwrócić uwagę, aby stosować odpowiedni wkrętak lub klucz maszynowy. Niewłaściwy rozmiar może spowodować uszkodzenie łba śruby i niemożliwość późniejszego jej wykręcenia.

Komentarze
  • Marcin B 2014-09-24

    Różne rodzaje końcówek powstały głównie po to żeby generować koszty

Dodaj komentarz
* Pola wymagane