Dmuchawy ogrodowe to zazwyczaj urządzenia wielofunkcyjne przeznaczone głównie do sprzątania (liści, ściętych traw i innych roślin). Charakteryzują się duza mocą oraz możliwością przełączania funkcji nadmuchu na funkcję ssania. Pozwalają zachować porządek w ogrodzie bez większego nakładu prac, przydają się w szczególności w sezonie jesiennym.

Kup w Narzedzia.pl
Dmuchawa do liści Itamati PowerSystem 18Volt ILB18190-120
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
285
Dmuchawa Bosch GBL18V-120
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
368,99
Dmuchawa plecakowa Ryobi RBL42BP
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 014,49
Dmuchawa Greenworks PRO GD60AB
dostawa
wysyłka
8-11 dni
521,99
Dmuchawa spalinowa Makita BHX2501
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
1 329

Sprzątanie liści może być męczącym i czasochłonnym zajęciem, ale dmuchawa ogrodowa, umożliwia łatwe gromadzenie liści w jednym miejscu. W nowych rozwiązaniach dmuchaw, często za pomoca pokrętła przestawia się dmuchawę z funkcji nadmuchu na funkcję ssania co pozwala zebrać liście. Nowoczesne dmuchawy posiadają wbudowany rozdrabniak, dzieki któremu mozna zwiększyć ilość zebranych roślin bez konieczności usuwania ich ze zbiornika. Duża moc nadmuchu i ssania 

Aby szybko poradzić sobie z liśćmi w każdym ogrodzie zaleca się wybór dmuchawy z odpowiednim silnikiem, zalecana w tym wypadku moc to min 2 000W. Drugim ważnym parametrem dmuchawy jest szybkość nadmuchu i wydajność ssania. Pierwszy parametr powinien przekraczać 200km/h (ok.55m/s), drugi natomiast sięgać kilkunastu m3 na minutę.

Dmuchawa do liści powinna być dostarczana wraz z rozsuwanym modułem stelaża ściennego, na którym można komfortowo zawiesić narzędzie. Warto też zwrócić na mozliwość łatwego jej czyszczenia, usuwania resztek liści.

Przeczytaj też: Jak wybrać dmuchawę do liści?

Dodaj komentarz
* Pola wymagane