Optimow 10 i Optimow 15 to roboty koszące, które niedawno dołączyły do oferty urządzeń ogrodowych marki Greenworks. Urządzeń, które z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i w Europie. Co je wyróżnia i dlaczego warto wziąć je pod uwagę przy wyborze kosiarki automatycznej? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Kup w Narzedzia.pl
71,49
Robot koszący Greenworks OptiMow 15
dostawa
wysyłka
8-11 dni
6 599

System FOTA 

Robot koszący Greenworks posiada wbudowany system GSM, który z punktu widzenia użytkownika jest najkorzystniejszy. Dlaczego? Dzięki wbudowanemu systemowi GSM, aktualizacje ściągane są na bieżąco przez robota, gdzie w przypadku większości robotów koszących opartych na WiFi, w celu zaktualizowania oprogramowania wymagane jest ściągnięcia oprogramowania przez użytkownika. Roboty koszące Greenworks Optimow posiadają system FOTA (Firmware Over-The-Air), jest to technologia MSM (Mobile Software Management), w której operacyjne oprogramowanie urządzenia mobilnego jest bezprzewodowo aktualizowane przez jego producenta. Oprogramowanie to działa w tle i nie wymaga żadnej ingerencji użytkownika, co zapewnia prawidłowe działanie urządzenia. Pobieranie aktualizacji trwa z reguły od 3 do 10 minut, w zależności od szybkości połączenia i wielkości aktualizacji.

greenworks optimow 10

Przewaga GSM nad WiFi

Zasięg sygnału WiFi na otwartej przestrzeni to około 100m. Posiadając aplikację w telefonie i robota koszącego, który pobiera wszystkie dane przez WiFi, możemy tak naprawdę tylko sterować tym robotem, czyli zmieniać jego wszystkie ustawienia i przede wszystkim harmonogram pracy. W robocie Greenworks Optimow zasięg jest zawsze na najwyższym poziomie, ponieważ robot korzysta z zasięgu sieci komórkowej, której sygnał na danym terenie jest najsilniejszy. Każdy wie, że sygnał internetowy potrafi się różnić w zależności od dostawcy i niekoniecznie ten, którego wybierzemy, będzie dla nas najlepszy. Wybierając robota Greenworks Optimow, nie musimy się tym przejmować, bo uniezależniamy się od dostawcy internetu w domu. Mając w telefonie aplikację Greenworks GreenGuide, możemy w pełni kontrolować naszego robota.

greenworks optimow

Położenie robota koszącego

Funkcja GSM to także jedna z najdokładniejszych lokalizacji GPS. Dzięki funkcji Geofence użytkownik natychmiast otrzymuje powiadomienie przez aplikację, że robot opuścił strefę koszenia. Funkcja ta jest również przydatna w momencie kradzieży, ponieważ wiemy, gdzie znajduje się nasz robot nawet wtedy, gdy zostanie wyłączony. Kosiarka posiada również sensor deszczu i mrozu, który pozwala ustalić, kiedy robot ma kosić, aby było to dla trawnika najkorzystniejsze. Nie tylko GSM jest zaletą robotów koszących Greenworks Optimow. To także łatwa instalacja, szybkość pracy i intuicyjny panel sterowania robotem, co finalnie przekłada się na komfort użytkowania robota, jak i samego użytkownika.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane