Na rynku profesjonalnych elektronarzędzi marka DEWALT wyróżnia się nie tylko znakomitą jakością swoich produktów i konkurencyjną ceną ale także ciekawymi akcjami jakie organizuje dla swoich użytkowników. W sezonie wiosna-lato 2010 zainteresowani ofertą tej marki mieli okazję spotkać się ze specjalistami z ramienia tego amerykańskiego producenta na ponad 100 imprezach typu „dni otwarte” organizowanych wspólnie z dystrybutorami, na blisko 500 placach budowy oraz w ok. 300 indywidualnych firmach wykonawczych.

Szkolenia dla sprzedawców i handlowców stanowiły dopełnienie działań czterech specjalistów tej marki, aby w punktach, które oferują produkty DEWALT każdy mógł zasięgnąć rzetelnej i fachowej porady na temat tych elektronarzędzi. Na 40 imprezach lokalnych, organizowanych w różnych miejscach w Polsce w pierwszych trzech kwartałach tego roku można było wziąć udział w regionalnych kwalifikacjach konkursu DEWALT Yamaha R1 Challenge. Łącznie w tych konkursach wystartowało blisko 2 tysiące użytkowników elektronarzędzi. Finał tej rywalizacji odbył się 19 września podczas ostatniej rundy Motocyklowych Mistrzostw Polski 2010 na torze wyścigowym w Poznaniu, gdzie zjawiło się 18 najlepszych. Zadanie konkursowe polegało na wkręceniu 5 wkrętów na specjalnym stanowisku w jak najkrótszym czasie, przy użyciu wiertarko-wkrętarki marki DEWALT.
Podczas finału zawodnikom towarzyszyły bliskie im osoby oraz przedstawiciele firm, w których odbywały się eliminacje, zapewniając tym samym dobry doping swoim faworytom.

Walka o wyjazd na europejski finał konkursu DEWALT do Hiszpanii (który odbędzie się w pierwszy weekend listopada) była zaciekła oraz mocno stresująca dla zawodników. Każdy z nich miał dużą motywację aby zdobyć pierwsze miejsce i szansę by stanąć do walki o motocykl Yamaha R1. Najlepszy okazał się Arkadiusz Grzesik ze Stalowej Woli, który uporał się z zadaniem konkursowym w czasie 11,02 sekundy. Najszybszy człowiek we wkręcaniu wkrętów w Polsce miał okazję odbierać nagrody i gratulacje nie tylko od przedstawicieli DEWALT ale także od Przemysława Salety, który mimo ciężkiej pracy w ten weekend, zarówno jeśli chodzi o KSW jak i tor wyścigowy, gościł na stoisku konkursowym.


Podczas spotkania finałowego dodatkowymi atrakcjami była możliwość obejrzenia kilku wyścigów motocyklowych oraz swobodny dostęp do alei serwisowej, w której przygotowywali się zawodnicy oraz serwisowane były ich maszyny. Team wyścigowy YAMAHA POLand POSITION, którego partnerami technicznymi są marki narzędziowe DEWALT oraz STANLEY, był szczególnie popularny i oblegany. Można było tam spotkać Przemysława Saletę, Adama Badziaka, Adriana Paska oraz wielu innych utalentowanych zawodników startujących w tych barwach.


Podczas spotkania w dniu 19 września wszyscy zaproszeni goście mieli szansę na zdobycie miłych upominków w loterii fantowej, dzięki czemu każdy opuszczał to spotkanie z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy.

Polski finalista tej ogólnoeuropejskiej rywalizacji zapowiada solidny trening przed finałem w Walencji, z jednoczesnym zachowaniem spokojnego podejścia do zadania konkursowego. Pomocna będzie mu w tym wiertarko-wkrętarka akumulatorowa DEWALT DCD935L2, której stał się szczęśliwym posiadaczem pokazując wszystkim swoje wysokie umiejętności. Arek zachowując „luz” przewiduje poprawienie czasu i zejście poniżej 10 sekund w zbliżającej się walce o tytuł najszybszego operatora wkrętarki w całej Europie.

Tekst – Marcin Włodarski
Zdjęcia – Dominik Kałasz
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane