Ile razy zdarzyło Wam się wiercić otwór w ścianie, nie znając dokładnego położenia przewodów elektrycznych, rur lub prętów zbrojeniowych w ścianach nośnych? Nie jest powiedziane, że jeżeli poszczęściło się Wam za pierwszym razem, to uda się to i za kolejnym. A przecież wystarczy zainwestować w dobrej jakości i wcale niedrogi sprzęt, który uchroni nas przed nieplanowanymi kosztami za wyrządzone szkody. I tu z pomocą nadchodzi marka Zircon oferująca świetne rozwiązania w przystępnej cenie.

Kup w Narzedzia.pl
522,49
Wykrywacz Zircon L 70
dostawa
wysyłka
8-11 dni
326,99
Wykrywacz Zircon MultiScanner x85 OneStep
dostawa
wysyłka
8-11 dni
1 014,99
Wykrywacz Zircon StudSensor L50
dostawa
wysyłka
8-11 dni
245,49
Wykrywacz Zircon L 350 MultiScanner
dostawa
wysyłka
8-11 dni
454,49

Zircon z Doliny Krzemowej

Amerykańska firma Zircon rozpoczęła swoją działalność w 1975 roku jako producent nowoczesnych zegarków cyfrowych. 5 lat później, mając już spore doświadczenie w dziedzinie elektroniki użytkowej, firma postanowiła pójść krok dalej i opracowała innowacyjny detektor drewnianych elementów StudSensor, który pozwolił im zaistnieć na rynku jako prawdziwy innowator w świecie narzędzi ręcznych do prac codziennych i remontowych. Nic w tym dziwnego, siedziba firmy znajdowała się w samym centrum amerykańskiego sektora zaawansowanych technologii i siedzibie najbardziej znanych korporacji transnarodowych (m.in. Apple Inc., Google, Facebook), a dokładniej - w Dolinie Krzemowej.

Znakomita jakość w przystępnej cenie

Głównym założeniem marki Zircon jest dostarczenie niedrogich, dokładnych i łatwych w użyciu rozwiązań do skanowania i wykrywania elementów drewnianych, metalowych, termicznych i elektrycznych zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalnych wykonawców. Narzędzia Zircon cieszą się popularnością na całym świecie i można je znaleźć już w ponad 30 krajach m.in. Ameryki Północnej i Południowej, Europie, Azji i Australii. Firma Zircon Corporation w 2016 roku osiągnęła najwyższy poziom sprzedaży. Dotychczas sprzedała ponad 50 milionów wykrywaczy, a swoje sukcesy zawdzięcza pełnemu skupieniu się na produkcie, począwszy od projektu, przez badania i rozwój, obsługę klienta, sprzedaż, na serwisie kończąc.

Zircon L70

Technologiczny pionier

Dzięki zróżnicowanemu zespołowi inżynierów, którzy zajmują się praktycznie wszystkim począwszy od projektowania przemysłowego, aż po projektowanie układów niestandardowych, firma kładzie duży nacisk na tworzenie narzędzi łatwych w użyciu, które pomagają rozwiązać codzienne problemy. Jako lider w branży od 1980 roku, pierwsi wprowadzili nowe, opatentowane technologie takie jak Over-the-Stud Indication, DeepScan Mode, WireWarning Detection, CenterVision Technology, ACT Auto Correctioning Technology i inne. Zircon oferuje szeroką gamę detektorów o różnych kombinacjach zastosowanych technologii i funkcji, co pozwala wybrać narzędzie odpowiadające indywidualnym potrzebom każdego użytkownika. Do podstawowych cech Zircon'ów należy m.in. sposób lokalizacji elementów - centralny (Stud Center Finding) lub na krawędziach (Stud Edge Finding). Urządzenia mogą również wykrywać przewody pod napięciem (AC Scan), różnego rodzaju metale (Metal Scan), a także lokalizować ogrzewanie hydrauliczne (Thermal Scan). Niektóre z detektorów posiadają również funkcję DeepScan, która pozwala zwiększyć głębokość skanowania w przypadku pracy z grubymi powierzchniami. Ponadto niektóre urządzenia wyposażono w dodatkowe funkcje mające na celu zwiększenie komfortu i precyzji pracy użytkownika. Technologia Auto Korekcji ACT w sposób automatyczny koryguje zwykłe błędy, takie jak np. rozpoczęcie skanowania nad szukanym obiektem. Dużym atutem jest też czytelny wyświetlacz LCD wskazujący lokalizację szukanego elementu lub wyświetlacz ColorTrip, który świeci na zielono podczas wyszukiwania drewna, na niebiesko podczas lokalizowania metalu oraz na czerwono przy detekcji przewodów prądu zmiennego. Niektóre z wykrywaczy Zircon zostały wyposażone we wskaźnik SpotLite, który rzuca światło w kształcie strzałki na ścianę w celu dokładnego ustalenia środka szukanego elementu. Innym sposobem oznaczania lokalizowanego elementu jest funkcja Erasable Marker umożliwiająca zaznaczenie konkretnego miejsca za pomocą zintegrowanego markera. Dużym udogodnieniem dla użytkownika jest także wskaźnik niskiego poziomu baterii (Low Battery Indicator) oraz WireWarning ostrzegający o obecności nieekranowego przewodu prądu zmiennego AC pod napięciem na głębokości do 51mm.

Zircon dla każdego

Szeroka gama detektorów Zircon pozwala dobrać odpowiednie urządzenie do potrzeb każdego użytkownika. Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest wielofunkcyjny skaner L550C z zaawansowanym wyświetlaczem ColorTrip. Model ten w prosty i szybki sposób lokalizuje drewniane elementy, metalowe obiekty, a także określa położenie przewodów prądu zmiennego w ścianach, podłogach i sufitach. Dużym atutem jest wyświetlacz ColorTrip, który w zależności od wykrywanego materiału, podświetla się na inny kolor. Ponadto, jeżeli urządzenie wykryje przewody pod napięciem w dowolnym trybie, wyświetlacz miga lub świeci na czerwono. Model L550C posiada także wskaźnik świetlny SpotLite, wyraźny wyświetlacz oraz sygnał tonowy, które precyzyjnie wskazują położenie wykrywanego elementu.

Zircon L550c

Innymi chętnie wybieranymi modelami są: StudSensor L40 i L50. Wykrywacze te szybko i łatwo lokalizują drewniane listwy i metalowe profile oraz belki ścian, podłóg i sufitów. Wskaźnik świetlny SpotLite rzuca promień światła na ścianę, w czytelny sposób wyznaczając cel, a wykrywacz WireWarning wskazuje obecność prądu zmiennego AC. Ich wyprofilowany kształt oraz gumowane boki zapewniają łatwy i pewny chwyt w obu rękach, pod każdym kątem. Zasadniczo modele zbyt wiele się od siebie nie różnią. Oba pozwalają na lokalizowanie elementów na głębokości do 19mm (StudScan), jak i jej podwojenie do 38mm (DeepScan). Główną różnicą jest natomiast sposób obrazowania wykrytego elementu. Model L40 posiada 4 strzałki, które kolejno się zapalają w zależności jak blisko wykrywanego elementu detektor się znajduje. Z kolei model L50 posiada łatwy do odczytu wyświetlacz LCD wskazujący zbliżanie się do krawędzi elementu drewnianego. 

Zircon StudSensor L40 L50

Komentarze
  • zainteresowany 2019-10-23

    Dzięki za garść informacji. W końcu udało mi się coś znaleźć na temat tych wykrywaczy.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane