Model GLM 120 C to pierwszy dalmierz laserowy marki Bosch wyposażony w kamerę. Wykorzystanie kamery w dalmierzu ma zwiększyć dokładność pomiarów przy większych odległościach do 120m i w jasnym otoczeniu. Urządzenie może być sterowane za pomocą aplikacji Measuring Master. Dalmierz sprawdzi się w sektorze remontowo-budowlanym. Ułatwi pracę stolarzom, rzemieślnikom, architektom czy elektrykom.

Kamera i kolorowy wyświetlacz

Dalmierz laserowy Bosch GLM 120 C to pierwszy dalmierz marki Bosch wyposażony w kamerę. Kamera i siatka celownicza na wyświetlaczu mają umożliwić dokładne namierzenie celu i wykonanie precyzyjnych pomiarów przy większych odległościach do 120m, a także w jasnym otoczeniu. Kamera posiada rozdzielczość 5 megapikseli, trzystopniowy zoom i pamięć, gdzie można zapisać 50 zdjęć wraz z datą i wykonanymi pomiarami. Obraz z kamery oraz dokonane pomiary są widoczne na kolorowym wyświetlaczu 2,8". Wyświetlacz dalmierza obraca się automatycznie, podobnie jak w smartfonach. Model GLM 120 C posiada także moduł LCD, który jest na stałe połączony ze szklanym frontem, dzięki czemu światło nie załamuje się w przerwie między obydwoma elementami i nie powstają odbicia. Plusem jest także fakt, że wyświetlacz umożliwia łatwy odczyt danych z każdej perspektywy, także wtedy, gdy użytkownik patrzy z boku. Ekran dalmierza GLM 120 C jest na tyle wytrzymały, że urządzenie można bezpiecznie użytkować na budowie.

Dalmierz laserowy GLM 120 C

Zobacz całą ofertę:  dalmierze laserowe w narzedzia.pl

Dalmierz we współpracy z telefonem lub tabletem

Dalmierz GLM 120 C posiada funkcję Bluetooth, która umożliwia przenoszenie pomiarów do aplikacji Measuring Master i dalsze ich przetwarzanie. Użytkownik może udostępniać wyniki współpracownikom, wykonywać kalkulację materiałów lub tworzyć i modyfikować rzuty poziome. Aplikację należy zainstalować na telefonie lub tablecie. Jest ona bezpłatna, do pobrania ze sklepów Apple App Store i Google Play Store. Możliwość korzystania z aplikacji na urządzeniu mobilnym pozwala na zdalne sterowanie dalmierzem, bez ryzyka potrącenia dalmierza, a także bez pomocy drugiej osoby. Dodatkowo zapisane w pamięci wyniki można odczytać na komputerze po podłączeniu dalmierza za pomocą kabla micro USB (dostępne formaty to CSV i JPEG).

Dalmierz laserowy GLM 120 C z aplikacją

Intuicyjna obsługa

Dalmierz laserowy Bosch posiada czytelny panel sterowania z menu, w którym znajdują się wskazówki w postaci tekstów i animacji ułatwiających obsługę urządzenia. Model GLM 120 C ma także wbudowany czujnik nachylenia działający w zakresie 360 stopni, który można wykorzystać do pomiaru kątów lub jako poziomicę cyfrową. Dalmierz wyposażono również w dodatkowy przycisk pomiaru umieszczony z boku, którym można włączać i wyłączać narzędzie oraz rozpoczynać pomiar, gwarantując sobie wygodę i elastyczność działania. Do nowych rozwiązań można zaliczyć także łatwy pomiar z narożnika. Wystarczy wysunąć trzpień z tylnej części obudowy dalmierza i przyłożyć do narożnika. Trzpień jest wykrywany automatycznie i nie trzeba ręcznie zmieniać punktu początkowego pomiaru, wystarczy go potwierdzić.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane