W Polsce pojawiła się kolejna nowość marki Bosch - dalmierz laserowy GLM 80. Jego zadaniem będzie godnie zastępować model DLE 70.

Dalmierz laserowy GLM 80

GLM80 dalmierz laserowyDalmierz laserowy GLM 80 firmy Bosch to urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów, którzy chcą mierzyć z łatwością odległości, wysokości oraz kąty nachylenia. Nowy dalmierz GLM 80 łączy w sobie wiele bardzo przydatnych funkcji takich jak mierzenie odległości czy pochylenia. GLM 80 po wmontowaniu do specjalnej listwy R60 może służyć jako poziomica. W ten sposób jedno urządzenie łączy w sobie wiele możliwości użycia oraz nadaje nowy kierunek w dziedzinie techniki pomiarowej.


Dalmierz laserowy GLM80 zastępuje zasłużony już DLE 70. Dalmierz laserowy GLM 80 posiada podstawowe, sprawdzone już funkcje jak obliczanie powierzchni, objętości czy też funkcja minimum-maksimum. Warta podkreślenia jest tutaj całkiem nowa funkcja czujnika nachylenia. Teraz pośrednie obliczanie długości i wysokości nie będzie sprawiać żadnych problemów. Za pomocą dalmierza laserowego GLM 80 bez problemu zmierzymy wysokość budynku używając urządzenie jeden jedyny raz. Żeby to wykonać wystarczy skierować promień lasera na najwyższy punkt ściany budynku, a GLM 80 poda nam dokładny wynik. GLM80 dalmierz laserowy

Czujnik pochylenia wykrywa automatycznie kąt nachylenia, a dalmierz za pomocą funkcji sinus mierzoną wartość. Według tej samej zasady można mierzyć powierzchnie szklane od których nie odbija  się wiązka rzucana przez laser. W tym przypadku wystarczy skierować laser na punkt odniesienia ponad szybą, a dalmierz za pomocą czujnika pochylenia i funkcji sinus wyliczy nam rzeczywistą odległość.

Dalmierz GLM 80 Professional mierzy dystanse do 80 metrów oraz dysponuje dokładnością do ± 1,5 milimetra. Podświetlany wyświetlacz gwarantuje łatwość odczytu danych. Dla jeszcze lepszej obsługi wyświetlacz zmienia pozycję w zależności od tego jak ułożony jest dalmierz. Bardzo przejrzysta klawiatura z odpowiednimi symbolami sprawiają, że dalmierz używamy bardzo chętnie i często. Ciekawostką jest sposób ładowania baterii litowo-jonowych przez port Mikro-USB. Wytrwałość baterii też zaskakuje bardzo pozytywnie, gdyż na jednym cyklu ładowania urządzenie GLM 80 może wykonać do 25.000 pomiarów. Tak jak poprzednik, dalmierz laserowy GLM 80 firmy Bosch jest extra mały i lekki do tego stopnia, że nosząc go w kieszeni koszuli użytkownik wcale nie poczuje, że coś w niej ma.

GLM80 dalmierz laserowy

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane