Dalmierz laserowy Bosch GLM 50 Professional oszczędza czas i dostarcza precyzyjne wyniki .Dalmierz laserowy dostarcza o wiele precyzyjniejsze wyniki niż tradycyjne metody pomiaru. Jest niezwykle łatwy w obsłudze: wystarczy nacisnąć przycisk, aby mierzyć odległości w zasięgu do 50 metrów, przy czym typowa dokładność pomiaru wynosi ±1,5 milimetra.


Dalmierz laserowy Bosch GLM 50 Professional to:
• Łatwa obsługa dzięki intuicyjnemu menu
• Dokładny pomiar odległości w zasięgu od 0,05 do 50 metrów
• Duża wytrzymałość, ochrona przed wodą i odporność na uderzenia

 

Dalmierz laserowy Bosch GLM 50 Professional Fot.: Bosch

Pomiar za naciśnięciem przycisku
Użytkownicy, którzy zawodowo zajmują się kontrolą wysokości i odległości w budynkach lub chcieliby szybko i precyzyjnie wymierzyć pomieszczenia, będą mogli już wkrótce skorzystać z pomocy nowego dalmierza laserowego GLM 50 Professional firmy Bosch. Dalmierz laserowy GLM 50 Professional zapewnia precyzyjniejsze wyniki niż tradycyjne metody pomiaru. Jest także niezwykle łatwy w obsłudze: wystarczy nacisnąć przycisk, aby mierzyć odległości w zasięgu do 50 metrów, przy czym typowa dokładność pomiaru wynosi ±1,5 milimetra. Ponadto urządzenie oblicza powierzchnie i kubatury oraz ułatwia i przyspiesza kalkulacje dotyczące zużycia materiału lub kosztów. Kolejne zalety to pomiar ciągły i pośredni pomiar wysokości. Pomiar ciągły wskazuje żądane odległości do elementów budowli. W ten sposób łatwiej jest zaplanować np. rozmieszczenie ciągów wentylacyjnych w pomieszczeniu lub ustawienie w odpowiedniej odległości ścianek działowych. Funkcja pośredniego pomiaru wysokości oblicza wysokość na podstawie twierdzenia Pitagorasa w przypadku, gdy na drodze pomiaru występują przeszkody. Dzięki temu urządzenie dostarcza precyzyjne wyniki pomiarowe także tam, gdzie pomiar calówką byłby możliwy tylko w ograniczonym zakresie.

  

 

Wytrzymałe urządzenie z funkcjonalnym wyposażeniem

Dalmierz laserowy GLM 50 Professional ma kompaktowe Dalmierz laserowy dostarcza o wiele precyzyjniejsze wyniki niż tradycyjne metody pomiaru. Jest niezwykle łatwy w obsłudze: wystarczy nacisnąć przycisk. Fot. Boschwymiary 114 x 53 x 31 mm, waży 140 g i można go nosić ze sobą w kieszeni kurtki lub spodni. Urządzenie jest obsługiwane przy pomocy siedmiu, przejrzyście oznakowanych przycisków. Duży, podświetlany wyświetlacz umożliwia wygodny odczyt wyników  pomiarowych oraz ustawień urządzenia, np. pomiaru od przedniej lub tylnej krawędzi albo od zintegrowanego gwintu 1/4“. Podświetlenie włącza się automatycznie i jest aktywowane przy pomocy czujnika światła. Dalmierz jest zasilany dwiema bateriami 1,5 V LR03. Komplet baterii wystarcza na wykonanie do 10 000 pojedynczych pomiarów. Nowy dalmierz laserowy GLM 50 Professional wyróżnia się także dużą wytrzymałością: posiada stopień ochrony przed pyłem i wodą IP 54, a jego narożniki i krawędzie pokryte są gumą.

UFunkcja pośredniego pomiaru wysokości oblicza wysokość na podstawie twierdzenia Pitagorasa w przypadku, gdy na drodze pomiaru występują przeszkody Fot. Boschrządzenie zachowuje pełną sprawność nawet przy upadku z wysokości jednego metra.

Dalmierz laserowy GLM 50 Professional jest dostępny w sprzedaży od stycznia 2012. W wyposażeniu standardowym znajduje się torba transportowa i baterie. Dodatkowo można dokupić akcesoria takie, jak okulary do pracy z laserem, statyw budowlany BS 150 Professional, a także adapter redukcyjny ze standardowego gwintu statywu fotograficznego ¼“ do gwintu 5/8“ statywu budowlanego.

(joter)

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane