Od września 2009 roku na rynku elektronarzędzi dostępny jest nowy dalmierz Bosch do bardzo dużych odległości GLM 250. Poprzedni produkt Bosch o symbolu DLE150 umożliwiał pomiar odległości do 150 m. Obecny dalmierz posiada zdolność pomiaru odległości do 250 m z dokładnością 1 mm.

Zintegrowana optyka GLM 250 VF umożliwia dokonywanie pomiarów na zewnątrz także w trudnych warunkach oświetleniowych i odległości do 250 metrów. Gumowana obudowa urządzenia sprawia, że jest ono bardzo wytrzymałe na wstrząsy i upadki w dużej wysokości. Zapewnia ona również ochronę przed pyłem i deszczem.

Wiele łączonych funkcji pomiarowych sprawia, iż dalmierz ma możliwość pomiaru odległości, powierzchni i kubatury również w trudno dostępnych miejscach. GLM 250 VF wyposażny jest w wiele przycisków, które przeliczają odległości poprzez pomiar długości poprzednich takich jak: przekątne trójkątna, trapezu itd. Dzięki nim możemy dokonać pomiaru dachu bez konieczności wchodzenia na niego czy pomiaru wysokości słupów oddalonych od nas przeszkodą.

Dalmierz GLM 250 VF wyposażony został w duży, podświetlany ekran co dodatkowo poprawia komfort pracy.
Ekran został wykonany ze szkła odpornego na zarysowania.
Sam przyrząd ma możliwość zapamiętywania 10 ostatnich wyników.
Odporna na zarysowania soczewka, wykonana została ze spieku ceramicznego. Jej powiększenie zaowocowało możliwością odebrania nawet najmniejszych sygnałów odbitych co miało wpływ na wynik pomiaru.

Dane techniczne:
Zakres pomiarów: 0,05 m do 250 m
Dokładność ± 1 mm
Wymiary 120 x 66 x 37 mm
Masa 240 g

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane