Dalmierz DLE 50 i jego zamiennik GLM 50 – ulubieńcy profesjonalistów

kategoria: Nowości w ofercie Komentarze Data publikacji: 2014-02-17

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Dalmierz laserowy DLE 50 oraz jego następca – GLM 50 cieszą się niezmienną popularnością wśród użytkowników. Swoje powodzenie zawdzięczają precyzji działania oraz wygodnej i łatwej obsłudze

Kup w Narzedzia.pl

Oszczędność czasu i energii oraz precyzja – to cenimy najbardziej

GLM 50, podobnie jak DLE 50, to urządzenie, które bardzo łatwo obsługiwać. Ta obsługa jest wręcz intuicyjna – wystarczy naciśnięcie przycisku, a każda funkcja to osobny klawisz. Urządzenie oblicza nie tylko odległości, powierzchnie czy objętości, ale również odejmuje i dodaje wyniki, dokonuje pomiaru ciągłego i pośredniego wysokości. Wyniki wyświetlają się na dużym, czytelnym ekranie – dzięki czujnikowi światła włącza się podświetlenie.

 

Warto dodać, że użytkownicy chwalą sobie również szybkość działania sprzętu. Maksymalny czas wykonania pomiaru wynosi do 4 sekund, a pomiar dokonywany jest w zakresie od 5 cm do 50 m. Dokładność pomiaru wynosi 1,5 mm na długości 50 m. Po 5 minutach następuje automatyczne wyłączenie dalmierza.

 

 

Co jeszcze cenimy w GLM 50? To kompaktowe narzędzie można bez problemu zmieścić w kieszeni spodni czy kurtki. Dzięki miękkiej okładzinie Softgrip chwyt sprzętu jest pewniejszy, a jego użytkowanie – bardziej komfortowe.

 

Kolejny atut GLM 50 stanowi, według jego użytkowników, duża wytrzymałość. Nie zaszkodzi mu działanie wody (klasa ochrony przed wodą i pyłem IP54), uderzenia czy upadek z wysokości 1 m. Dalmierz posiada gumowane krawędzie i narożniki, wysoka odporność sprawia, że może być użytkowany w warunkach budowlanych. Dzięki gwintowi 1/4” nie stanowi problemu mocowanie urządzenia na statywie budowlanym BS 150.

 

GLM 50 i DLE 50 – różnice

Czym nowy model niemieckiej marki – GLM 50 – różni się od swojego poprzednika – DLE 50? Przede wszystkim, zasilają go dwie baterie 1,5 V LR03, które wystarczają na około 10 000 pomiarów, a nie aż cztery, jak to było w przypadku DLE 50. Baterie dostarczane są w wyposażeniu podstawowym sprzętu, razem z praktycznym pokrowcem, ułatwiającym przenoszenie i przechowywanie urządzenia. Co więcej, nowy model jest jeszcze bardziej kompaktowy niż DLE 50 - 115/53/32 mm (DxSxW), a dla porównania wymiary jego poprzednika: 100/58/32 mm. Do zalet narzędzia należy również jego niewielka masa – 120 g. DLE 50 ważył 170 g.

 

 

Jak twierdzą właściciele dalmierza laserowego GLM 50 – jego jakość przewyższa cenę. Taka recenzja, i to od samych użytkowników, stanowi jednoznaczne potwierdzenie skuteczności i precyzji dokonywanych przez urządzenie pomiarów.

Przeczytaj też:
Nowe możliwości dalmierza laserowego Zamo Nowe możliwości dalmierza laserowego Zamo

Producenci elektronarzędzi nieustannie nas zaskakują, wprowadzając na rynek coraz to nowsze rozwiązania. Postęp technologiczny...

Czytaj cały artykuł
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl: Bosch
Dodaj komentarz
* Pola wymagane