Odkurzacz Bosch EasyVac 12 i odkurzacz Bosch PAS 18 LI to urządzenia do użytku domowego. Cechują się kompaktową budową, co ułatwia ich przechowywanie oraz samo użytkowanie. Posiadają wystarczającą moc do uprzątnięcia okruchów, rozsypanego cukru, przypraw itp. Są zasilane akumulatorami 12V i 18V. Czym zatem się różnią, oprócz napięcia akumulatora?

Kup w Narzedzia.pl
Odkurzacz akumulatorowy Bosch EasyVac 12
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
385,49

Gabaryty, masa i głośność

Odkurzacz PAS 18 LI jest niewiele szerszy i dłuższy od EasyVac 12. Co pokazuje zdjęcie poniżej. Choć różnice te są niewielkie i mieszczą się zaledwie w granicach 2-5cm to ma to znaczenie przy przechowywaniu obu urządzeń. Odkurzacz EasyVac 12 zmieści się w standardowej szufladzie, gdzie będzie zawsze pod ręką. Natomiast PAS 18 LI potrzebuje trochę więcej miejsca, dlatego można go umieścić w szafce pod zlewem. Odkurzacz można łatwo postawić i oprzeć tak, aby się nie zsuwał dzięki antypoślizgowej stopie baterii. Jeśli chodzi o masę tych dwóch modeli to odkurzacz bezprzewodowy EasyVac 12 jest lżejszy (1kg z akumulatorem) w porównaniu do PAS 18 LI (1,3kg z akumulatorem). Różnica wagowa jest wyczuwalna podczas pracy. Porównując poziom hałasu obu odkurzaczy trzeba zauważyć, że pracują stosunkowo cicho, choć cichszy jest odkurzacz 12V.

easyvac 12, pas 18 li, bosch, porównanie, wymiary, odkurzacze ręczne, odkurzacze akumulatorowe

Parametry: siła, pojemność zbiornika, czas pracy

Oba odkurzacze posiadają optymalną siłę ssania do zbierania drobnych zanieczyszczeń. W porównaniu mocniejszy wypada odkurzacz ręczny PAS 18 LI. Subiektywna różnica jest wyczuwalna na poziomie 15-20%. Mimo że odkurzacz EasyVac 12 wytwarza większe podciśnienie to jednocześnie generuje mniejszy przepływ powietrza. Jeśli chodzi o pojemność zbiornika to model PAS 18 LI posiada większy pojemnik (0,65l) w porównaniu z EasyVac 12 (0,38l). Natomiast pod względem czasu pracy niewielką przewagę nad odkurzaczem PAS 18 LI (16min z akumulatorem 18V 2,5Ah) ma odkurzacz EasyVac 12 (22min z akumulatorem 12V 2,5Ah).

kompaktowy odkurzacz, mały odkurzacz, odkurzacz bezprzewodowy, bosch

Filtry - czyszczenie i trwałość

Odkurzacze Bosch zostały wyposażone w różne filtry. Model PAS 18 LI posiada filtr, który jest łatwiejszy w czyszczeniu, ponieważ chroni go drobna siatka, która odpowiada za blokowanie większych drobin, zabezpieczając filtr przed zapychaniem się. W ten sposób siatka wydłuża też żywotność filtra. W przypadku odkurzacza EasyVac 12 drobiny zanieczyszczeń przedostają się w szczeliny filtra i przez to użytkownik musi poświęcić więcej czasu na wyczyszczenie go (np. czyszczenie filtra PAS 18 LI zajmuje ok. 5min, a w EasyVac 12 ok. 15min).

filtr, odkurzacz bosch, odkurzacz easyvac12 odkurzacz pas18li

Systemy akumulatorowe 12V i 18V

Oba urządzenia są zasilane akumulatorami litowo-jonowymi, które należą do systemów akumulatorowych Bosch. Odkurzacz ręczny EasyVac 12 jest zasilany akumulatorem 12V, który jest kompatybilny z narzędziami ogrodowymi i elektronarzędziami z linii zielonej Bosch w klasie napięcia 12V. Natomiast odkurzacz bezprzewodowy PAS 18 LI współpracuje z baterią litowo-jonową 18V kompatybilną z urządzeniami ogrodowymi i elektronarzędziami z linii zielonej Bosch w klasie napięcia 18V.

system power for all bosch, akumulator 12v, akumulator 18v, bosch

Wyposażenie

Odkurzacze bezprzewodowe Bosch są dostarczane wraz z kompletem akcesoriów. Zarówno jeden i drugi model posiadają trzy końcówki robocze, ładowarkę i akumulator. Różnią się liczbą przedłużek. Pas 18 LI posiada jedną przedłużkę, natomiast EasyVac 12 jest wyposażony w 2 przedłużki.

Podsumowanie:

1. Odkurzacz EasyVac 12:

  • jest lżejszy, mniejszy i łatwiej go schować,
  • posiada dobry poziom mocy,
  • dłużej pracuje na jednej baterii,
  • trochę więcej pracy trzeba włożyć w czyszczenie filtra. 

2. Odkurzacz PAS 18 LI:

  • jest większy, cięższy, choć można schować go w szafce,
  • posiada większą moc i ma trwalszy filtr, który łatwo można oczyścić,
  • większa moc sprawia, że można go używać jako odkurzacza podłogowego do małych mieszkań (bez dywanów).
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane