Niezależnie czy pracujemy w branży grzewczej, wentylacyjnej, sanitarnej, elektrycznej, wykończeniowej, czy w przemyśle. Praktycznie w każdej z tych branż spotykamy się z sytuacją, kiedy musimy wykonać pomiar temperatury, aby sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo i czy nie ma żadnych usterek. W ofercie marki Bosch znajdziemy dwa urządzenia, które nam w tym pomogą - GIS 1000C oraz GTC 400C. O różnicach, funkcjach i zastosowaniu tych urządzeń pomiarowych przeczytacie w poniższym artykule.

Kup w Narzedzia.pl
Kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C
dostawa
wysyłka
8-11 dni
4 442,49
Termodetektor Bosch GIS 1000 C L-Boxx
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
1 911,49
Termodetektor Bosch GIS 1000C
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
1 712,99

Termokamera Bosch GTC 400C

Kamera termowizyjna Bosch GTC 400C to profesjonalne urządzenie przeznaczone do wizualizacji temperatur oraz szybkiego przetwarzania zebranych danych dzięki aplikacji i funkcji WiFi. Z kamerą termowizyjną Bosch możemy pracować szybciej i efektywniej na każdym etapie budowy. Urządzenie pozwala nam na bieżąco rejestrować obraz termiczny i szybko podejmować stosowne działania w przypadku awarii. Uzyskany obraz termiczny wizualizuje rozkład zarejestrowanego obszaru przez obiektyw podczerwieni i umożliwia odwzorowanie różnic temperatur za pomocą szerokiej palety kolorów. Z pomocą GTC 400C można bezdotykowo zbadać różnicę temperatur powierzchni i obiektów, a także wykryć nieprawidłowości i wady konstrukcyjne i materiałów budowlanych.

termokamera gtc 400c

Termodetektor Bosch GIS 1000C 

Detektor temperatury GIS 1000C Bosch służy do wykonywania precyzyjnych pomiarów temperatury powierzchni, temperatury otoczenia, wilgotności powietrza i dokumentacji uzyskanych wyników pomiaru. Termodetektor pomocny jest w wykrywaniu mostków termicznych, obliczaniu punktu rosy, a także wykrywaniu miejsc potencjalnie zagrożonych powstawaniem pleśni. Zintegrowana kamera pozwala na bezpośrednie dokumentowanie pomiarów na zdjęciach, które następnie można przenosić na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. 

termodetektor gis 1000c

Jaka jest różnica między GTC 400C, a GIS 1000C?

Wydawałoby się, że zasada działania obu urządzeń jest taka sama. Owszem, oba urządzenia pozwalają wykonać pomiar temperatury, a GIS dodatkowo dokonuje pomiaru wilgotności, jednak oba urządzenia mają inne zadanie. 
Termokamera GTC 400C, jak sama nazwa wskazuje, posiada wbudowaną kamerę, która generuje rzeczywisty obraz w podczerwieni. Zapewnia to przejrzysty i łatwy w interpretacji podgląd rozkładu ciepła i różnic temperatur danego obszaru. Wysoka rozdzielczość czujnika podczerwieni 160x120 pikseli (aż 19200 punktów) gwarantuje uzyskanie bardzo szczegółowego obrazu termicznego. Tysiące punktów pomiarowych składa się na obraz, który dostarcza szybkiej informacji o miejscach krytycznych. Termokamera przede wszystkim pozwala szybko zidentyfikować problemy powierzchni, na której wykryto różnice temperatur.

bosch gtc 400c

Z kolei termodetektor GIS 1000C wykonuje pomiar punktowy, a dokładniej okrągłą powierzchnię znajdującą się pomiędzy dwoma laserowymi punktami, której uśredniony wynik ukazuje się na wyświetlaczu. Ponadto wbudowana kamera wizualizuje obraz i zapisuje zmierzone wartości na zdjęciach, ułatwiając późniejszą analizę uzyskanych wyników pomiaru. GIS 1000C dodatkowo pozwala określić względną wilgotność powietrza i temperaturę otoczenia, dzięki czemu termodetektor jest precyzyjnym przyrządem do wszechstronnych pomiarów, który przyda się do szczegółowej analizy małych powierzchni i pomiarów punktowych.

bosch gis 1000c

Oba urządzenia różnią się także zakresem pomiaru temperatur. GTC 400C pracuje w zakresie temperatur od -10°C do +400°C, natomiast GTC 1000C odczytuje temperatury w zakresie od -40°C do +1000°C.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane