Niejednokrotnie na rynku można spotkać się ze stosowaniem zamiennie tych dwóch nazw. Jednakże dla usystematyzowania: mieszarka jest elektronarzędziem, do którego przymocowywane jest mieszadło. Jaką zatem mieszarkę kupić, aby była ona odpowiednia do pracy, którą chcemy wykonać?

Kup w Narzedzia.pl
Mieszarka Collomix Xo 1 R M + WK 120 M
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 209
Mieszadło budowlane Yato YT-82607
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
409
Mieszarka Rubi RUBIMIX-9 SUPERTORQUE
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
699
Mieszarka Dedra DED7927
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
338
Mieszarka Hikoki UM22VYST UAZ
dostawa
wysyłka
>12 dni
952
Mieszarka Scheppach PM1200
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
piątek
374

Prawidłowo wymieszana zaprawa to taka, która nie zawiera w sobie grudek i pęcherzyków powietrza. Aby uzyskać ten efekt trzeba zainwestować w przystosowane do naszych potrzeb mieszadło.

Mieszadło – wybierz adekwatne do pracy

Mieszadło służy do wymieszania farb, klejów czy też szpachlowej masy. Przed zakupem warto zastanowić się nad tym: jakie ma być jego przeznaczenie, w jakich zaprawach będziemy pracować, jaka będzie ich konsystencja? Mieszadła różnią się od siebie kształtem śmigieł i kierunkiem ich pracy. Do mieszania płynnych substancji koniecznie trzeba zaopatrzyć się w mieszadło dedykowane do pracy z farbami: silikonowymi, akrylowymi lub też mineralnymi. Do gęstszych materiałów lepiej zainwestować w mieszadło przeznaczone do rozdrabiania mas i zapraw tynkarskich.

Mieszarka Itamati CX-HM1303

Aby wymieszało…

Mieszadła o kierunku dół-góra znajdą zastosowanie podczas pracy z zaprawami tynkarskimi, murarskimi czy betonem. Mieszadła o kierunku góra-dół sprawdzą się w pracy z lakierami, farbami oraz rzadkimi zaprawami. Mieszadła, wykonane ze zwykłej stali w wyniku częstego stykania się z wodą mogą ulegać korozji. Warto zatem kupić mieszadło wykonane z włókna węglowego lub stali nierdzewnej. 

Mieszarka Graphite 58G782

Dobra mieszarka czyli jaka? 

Przyjrzyjmy się teraz parametrom, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem elektronarzędzia. Mieszanie dość suchych zapraw wymaga mocniejszej konstrukcji i wysokiego momentu obrotowego. Dwa biegi poprawiają komfort pracy. Większy moment obrotowy pozwala na rozdrabianie suchych materiałów. Niższe obroty sprawdzą się podczas pracy z materiałami o mniej zwartej konsystencji. Płynna regulacja obrotów to kolejne udogodnienie, pozwalające dopasować pracę narzędzia do wymogów obrabianego materiału. Warto również przyjrzeć się samej rękojeści, jej kształtowi, budowie, materiałowi, z którego została wykonana. Praca mieszarką wiąże się z generowaniem wysiłku ze strony wykonawcy, dlatego też warto udogodnić ją sobie i zadbać o korzystne, ergonomiczne rozwiązania. Korpus mieszarki powinien być odporny na uderzenia i ewentualne uszkodzenia. Nie sposób korzystać z mieszarki bez prawidłowego przymocowania mieszadła – tu ważny jest sposób jego zamocowywania. Najczęściej na rynku spotyka się typ mocowania na gwint M14 – jest to prosty system. Mieszadło można zamocować bowiem za pomocą ręki, a sam demontaż wymaga przez użytkownika  jedynie użycia kluczy. Na rynku możemy spotkać mieszarki z uchwytem wiertarskim, mieszarki o mocowaniu gwintowanym lub też mieszarki dwumieszadłowe.

Mieszarka Rubi RUBIMIX 9-BL PLUS

Ostatni rzut oka…

Dobrze, jeżeli mieszarka posiada regulację prędkości obrotowej. Pamiętajmy, że substancje zwarte i ciężkie obrabiamy narzędziem o parametrach oscylujących w granicach: 100-300 obr/min. Jednakże z masami o rzadszej konsystencji spokojnie poradzą sobie mieszarki o prędkości obrotowej 650 obr/min. Przed zakupem mieszarki warto również sprawdzić jaką maksymalną średnicę mieszadła podaje producent, będzie to dla nas cenna informacja o tym, jakiego typu mieszadła możemy do danego elektronarzędzia kupić. Dodatkowo zobaczymy z jaką ilością mieszanej substancji będziemy mogli pracować.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane