PMF 180 E Multi to wszechstronny pomocnik w pracach remontowych, który ułatwi wykonanie różnych czynności w domu i ogrodzie. To, co do tej pory było domeną narzędzi ręcznych przeznaczonych do piłowania, cięcia, szlifowania, teraz szybko i sprawnie załatwi poręczne i łatwe w obsłudze nowe urządzenie Boscha. Sprawdza się w miejscach trudno dostępnych, w pracy na krawędzi - wszędzie tam, gdzie liczy się dokładne wykończenie.

Specjalne wycięcia w blatach kuchennych, skrócenie ościeżnicy lub ramy drzwiowej, przycięcie rur miedzianych, wystających tuż przy powierzchni gwoździ lub śrub, a nawet wymiana płytek ceramicznych to żaden problem dla nowego elektronarzędzia firmy Bosch. Do wykonania poszczególnych zadań urządzenie PMF 180 E Multi zostało wyposażone w odpowiedni osprzęt: nasadkę szlifierską Delta z sześcioma papierami ściernymi oraz odpowiednie brzeszczoty.
Przy pomocy nasadki szlifierskiej urządzenie może szlifować nieduże powierzchnie
oraz narożniki. Trójkątna płyta szlifierska o lekko zaokrąglonych brzegach umożliwia
czyste szlifowanie, także na krawędziach materiału. Duży komfort pracy oferuje system mocowania papierów ściernych na rzepy.
Zestaw zawiera również brzeszczoty do cięcia drewna, miedzi, tworzyw sztucznych, gipsu, a nawet metalu. Drugi rodzaj brzeszczotu dopasowany jest do cięć wgłębnych na maks. głębokość 40 mm. Z punktu widzenia techniki, za sekretem wszechstronności nowego urządzenia PMF180 E Multi stoi zasada oscylacji. Stosowane w nim narzędzia nie wykonują ruchu kołowego, lecz oscylują w zakresie od ±1,4°. Pozwala to na łatwiejszą i bezpieczniejszą obsługę urządzenia. Włącznik z regulacją prędkości roboczej umożliwia dopasowanie tempa do właściwości obrabianego materiału. Silnik 180 W oferuje wystarczającą moc do wszystkich zastosowań. Montaż odpowiednich narzędzi jest szybki i łatwy. Wystarczy odkręcić śrubę uniwersalną, zmienić narzędzie i ponownie dokręcić śrubę. Dzięki zasadzie oscylacji można bezpiecznie ciąć nawet najtwardsze materiały, takie jak listwy metalowe czy karnisze.
Do najróżniejszych zastosowań Bosch oferuje opcjonalny osprzęt dodatkowy w postaci brzeszczotów do wycinania fug oraz do drewna i metalu. W ten sposób użytkownik może jeszcze lepiej dopasować możliwości urządzenia PMF 180 E Multi do swoich potrzeb.Dane techniczne PMF 180 E
Wymiary (dł. x wys. x szer.) 284 x 95 x 61 mm
Moc 180 W
Napięcie sieci 230 V
Prędkość oscylacyjna 15 000-21 000/min
Kąt oscylacji 2,8°
Ciężar bez osprzętu ok. 1,2 kg
Płynna regulacja elektroniczna
Zintegrowany system odsysania pyłu do podłączenia węży o średnicach 19 i 35 mm oraz standardowych worków na pył
Szybka wymiana narzędzi dzięki zastosowaniu jednej śruby
Miękka rękojeść Softgrip
Oddzielny włącznik/wyłącznik
Źródło: www.bosch.pl

Dodaj komentarz
* Pola wymagane