Cięcie, szlifowanie, frezowanie z Dremel Trio

Komentarze Data publikacji: 2012-06-28

autor: Bosch (opr. joter)

Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie, które łączy w sobie trzy funkcje: cięcia, szlifowania i frezowania. Narzędzie wykorzystuje ruch rotacyjny, dzięki czemu może wykonywać szybkie i precyzyjne cięcia w drewnie, tworzywach sztucznych, płytach gipsowo-kartonowych, blachach i glazurze.

System rotacyjny Dremel TRIO. Fot. Dremel

Narzędzie można stosować także do precyzyjnych zadań związanych ze szlifowaniem lub do dekoracyjnej obróbki krawędzi. Lżejsze prace związane z majsterkowaniem, jak np. osadzanie kontaktów w ścianach gipsowo-kartonowych, drewnie lub glazurze, cięcie laminatów lub wycinanie otworów w różnych materiałach można szybko i łatwo wykonać przy pomocy Dremela TRIO.
Ruch rotacyjny umożliwia bezpośrednie zagłębienie narzędzia w różnego rodzaju materiałach oraz wykonanie trudnych, precyzyjnych wycięć, również o małych promieniach. Dremel TRIO gwarantuje bardzo dobrą jakość wykończenia, nawet w przypadku wykonywania cięć na gładkich powierzchniach, takich jak płytki.

Dzięki rękojeści zginanej pod kątem 90º Dremel TRIO odznacza się doskonałą ergonomią. Urządzenie można stosować w pozycji poziomej, np. na ścianach gipsowo-kartonowych, oraz w pionie, np. przy cięciu paneli, a nawet trzymając je i prowadząc ponad głową. Precyzyjnie ustawiana prędkość obrotowa w zakresie 10 000 – 20 000 obr/min gwarantuje optymalne tempo obróbki każdego materiału. Blokada do pracy ciągłej zapewnia komfort nawet podczas dłuższych zastosowań, a przystawka do podłączenia odkurzacza - czystość w miejscu pracy.
Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie, które łączy w sobie trzy funkcje: cięcia, szlifowania i frezowania. Fot. DremelSpecjalnie powlekana podstawa zapobiega zarysowaniom i chroni delikatne powierzchnie obrabianych materiałów, a regulacja wysokości umożliwia dokładne prowadzenie urządzenia podczas cięcia, szlifowania i frezowania.
Dremel TRIO jest wyposażony w nowy system osprzętu z chwytem o średnicy 4,8 mm do mocowania akcesoriów tnących, szlifierskich i frezarskich. Można go ponadto stosować z przystawkami, które zapewniają lepsze prowadzenie narzędzia i zwiększają kontrolę nad urządzeniem.

W wyposażeniu standardowym urządzenia znajduje się walizka, ściernica, sześć taśm szlifierskich, wielofunkcyjna karbidowa końcówka tnąca, frez do rowków, przystawka cyrklowa i prowadnica krawędziowa oraz przystawka do odsysania pyłu/do podłączenia odkurzacza.
Dodatkowo urządzenie można wyposażyć w następujące akcesoria marki Dremel: wielofunkcyjną, karbidową końcówkę tnącą, końcówkę tnącą do glazury, wielofunkcyjną końcówkę kopiującą ze stali HSS, ściernicę, taśmy szlifierskie – ziarnistość 60 i 120, frez do rowków, frez do zaokrąglania krawędzi i frez do fazowania. Wśród przystawek dostępne będą: przystawka do odkurzacza zapewniająca łatwość podłączenia i kompatybilność ze standardowymi wężami do odkurzaczy, przystawka cyrklowa pomagająca wycinać idealne okręgi o maksymalnym promieniu 160 mm oraz prowadnica krawędziowa ułatwiająca cięcie w linii prostej przy odległości od krawędzi od 40 do 160 mm.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl: Bosch Bosch Dremel
Dodaj komentarz
* Pola wymagane