Metoda cięcia plazmą ma szerokie zastosowanie: aby możliwe było działanie za jego pomocą, wystarczy tylko przewodnictwo elektryczne danego materiału

Kup w Narzedzia.pl
48,54
1 321
Dysza aplazmowa 10 szt. Dedra DESPI402
dostawa
wysyłka
>12 dni
43,06

 

O plazmie podstawowych wiadomości kilka

Plazmę nazywa się nieraz czwartym stanem materii. Przypomina gaz, na jej całość składają się cząstki neutralne i zjonizowane, a całość jest elektrycznie obojętna. Co ciekawe, jej opór elektryczny maleje za wzrostem temperatury. Mamy więc do czynienia z sytuacją odwrotną do tej wśród metali.

Aby wytworzyć plazmę, najczęściej używa się powietrza. Kiedy przepływa ono przez łuk elektryczny między elektrodami, ulega jonizacji, występuje duże zagęszczenie mocy i wytwarza się strumień plazmy. Sam proces cięcia plazmowego polega na topieniu i wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia wspomnianym łukiem elektrycznym, powstałym między elektrodą nietopliwą a ciętym przedmiotem.O wyższości cięcia plazmą nad innymi metodami

Przede wszystkim, zabieg ten jest bardziej bezpieczny niż np. cięcie palnikiem z użyciem paliwa z prostej przyczyny – nie wykonuje się go przy użyciu łatwopalnych gazów. Przecinarkaq plazmatyczna tnie także metale bez zawartości żelaza, po jej użyciu potrzebna jest tylko niewielka ponowna obróbka. Ponadto, tnie lepsze przewodniki, a nawet powierzchnie, które były malowane, są brudne czy zardzewiałe. Co nie bez znaczenia, koszty jej użytkowania są niższe niż palnika paliwowo-gazowego.

Plazmą można dokonać cięcia każdego metalu przewodzącego prąd elektryczny, nie jest to, w porównaniu z innymi rozwiązaniami, zajęcie czasochłonne, między innymi dlatego, że pracując tą metodą, użytkownik nie jest zmuszony korzystać z wielu narzędzi. Możliwe jest używanie tnących systemów plazmowych z większością wycinarek kształtów i wypalaczy ścieżkowych. Warto wiedzieć, że, zasilane z prądnic spalinowych, działają również w terenie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz