PMF 180 E Multi firmy Bosch jest narzędziem wielofunkcyjnym. Ułatwia majsterkowiczowi wykonanie tysiąca drobnych prac, które dotychczas trzeba było wykonać ręcznie: piłowanie, szlifowanie czy cięcie – wszystkie te czynności można teraz wykonać szybko i bez wysiłku. Cięcia wgłębne w blatach kuchennych, przycinanie rur miedzianych, skracanie wystających gwoździ czy śrub czy przycinanie płytek to żaden problem dla tego elektronarzędzia. Do każdego zadania dostępny jest odpowiedni osprzęt. PMF 180 E Multi Set zawiera nasadkę szlifierską Delta z sześcioma papierami ściernymi oraz brzeszczot segmentowy i brzeszczot wgłębny z nadrukowaną skalą (od 0 do 3,5 cm).

Dzięki nasadce szlifierskiej Delta urządzenie PMF 180 E Multi szlifuje małe powierzchnie lub narożniki. Trójkątna płyta szlifierska o lekko zaokrąglonych krawędziach umożliwia czyste szlifowanie, także na krawędziach i we wręgach. Duży komfort pracy zapewnia mocowanie papierów ściernych na rzepy. Wygięty brzeszczot segmentowy jest odpowiednim narzędziem do cięcia – także blisko krawędzi – w drewnie, tworzywach sztucznych, gipsie i metalach. Piłuje także najtwardsze materiały, np. listwy metalowe czy pręty do firanek. Do cięć na głębokość 35 mm odpowiedni jest brzeszczot do cięć wgłębnych ze skalą.

Technicznym sekretem wszechstronności niezwykle pomocnego w remontach urządzenia PMF 180 E Multi jest zasada oscylacji: narzędzia nie wykonują ruchu kolistego lecz oscylują pod kątem 1,4 stopnia. Użytkownik przez cały czas trzyma urządzenie bezpiecznie w ręce. Dzięki regulacji we włączniku użytkownik może dopasować tempo pracy do właściwości obrabianego materiału. Silnik o mocy 180 W oferuje wystarczające rezerwy do wszystkich zastosowań. Montaż narzędzia jest szybki i łatwy: wystarczy odkręcić śrubę uniwersalną, wymienić narzędzie i dokręcić śrubę.

Ergonomiczna rękojeść z miękką okładziną Softgrip zapewnia dobrą kontrolę nad urządzeniem PMF 180 E Multi. Jest to duża zaleta, szczególnie wtedy, gdy praca jest wykonywana w miejscach trudno dostępnych lub wymaga trzymania urządzenia w górze. Aby utrzymać miejsce pracy w czystości, można podłączyć do urządzenia odkurzacz do pracy na sucho lub na mokro, albo odkurzacz przemysłowy.

Oprócz zestawu PMF 180 E Multi Set Bosch oferuje inne akcesoria dodatkowe, np. brzeszczot segmentowy Riff do wycinania fug oraz cztery minibrzeszczoty wgłębne do drewna i metalu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane