Co zrobić z niepotrzebnymi butelkami i nadliczbowymi wazonami, które mamy w domu? Efektowną i oryginalną lampę

Co będzie potrzebne do wykonania tej nowoczesnej lampy?

Pomocne narzędzia:

- detektor cyfrowy Bosch PMD 10

- akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Bosch PSB 10,8 LI-2

- wiertło do betonu o średnicy 6 mm

- wiertło diamentowe easyDry o średnicy 8 mm

 

Co jeszcze jest niezbędne?

- 3 szklane wazony lub butelki

- 3 żarówki

- 3 kable do lamp w oplocie z oprawką – kolor dowolny

- 3 kołki rozporowe

- 3 haki gwintowane

Krok 1.

Już na pierwszym etapie do akcji wkracza detektor cyfrowy Bosch PMD 10. Pozwoli nam on znaleźć miejsca, w których swobodnie możemy wywiercić otwory. Po przyłożeniu urządzenia do sufitu kolorowy pierścień diodowy wskaże, czy wiercenie w danym punkcie jest możliwe, czy nie, ponieważ przebiegają tam przewody elektryczne pod napięciem lub pręty zbrojeniowe.

 

 

Krok 2.

Gdy już znajdziemy miejsce, w którym bezpiecznie możemy wykonać wiercenie, pora przystąpić do działania. Otwory w suficie wiercimy za pomocą wiertarko-wkrętarki, np. modelu PSB 10,8 LI-2 i wiertła do betonu o średnicy 6 mm.

 

 

Krok 3.

Właśnie przystępujemy do najtrudniejszego zadania – przewiercania szklanych denek wazonów i butelek. Dzięki temu wykonamy otwory na kable do lamp. Podczas tej pracy przyda się wiertło diamentowe easyDry o średnicy 8 mm.

 

 

Krok 4.

Wywierciliśmy już otwory w suficie, teraz możemy umieścić w nich kołki rozporowe i wkręcić w nie haki gwintowane. Kolejnym krokiem jest przełożenie przez każdy otwór w dnie wazonu jednego kabla do lamp. Tak utworzoną lampę zawieszamy na haku. Oczywiście, pozostaje jeszcze podłączenie jej do instalacji elektrycznej. Najlepiej zrobi to fachowiec.

Po podłączeniu instalacji pozostaje nam cieszyć się nową efektywną dekoracją w domu, która jest jednocześnie praktyczna – stanowi dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane