Bosch - Szlifowanie w domu i ogrodzie!

kategoria: Pod lupą Komentarze Data publikacji: 2005-03-08

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

PRIO - szlifierka uniwersalna Boscha z akumulatorem litowo-jonowym PRIO to nazwa pierwszej na świecie szlifierki uniwersalnej z akumulatorem litowo-jonowym, którą Bosch wprowadził do sprzedaży w lutym. Nowe urządzenie może być stosowane do różnorodnych prac wykonywanych w domu jak i ogrodzie. Nowoczesny akumulator oraz innowacyjne rozwiązania w budowie i wyglądzie urządzenia pozwalają na wygodną pracę.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka delta Bosch PSM 18 LI
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
285,49 zł

Urządzenie szlifuje ramy okienne i ościeżnice drzwiowe, balustrady schodów, półki i komody. Ze względu na kompaktowe wymiary (wysokość i maksymalna szerokość wynoszą po 10 cm, długość – 17,7 cm) można je wykorzystywać do szlifowania wolnych przestrzeni pomiędzy różnymi elementami. Szlifierka usuwa z powierzchni materiału powłoki malarskie oraz naloty z rdzy, osady wapienne i ślady po brudnej wodzie z donic ceramicznych i parapetów, a przy użyciu odpowiedniego osprzętu poleruje srebro i miedź.
PRIO czerpie energię z wbudowanego akumulatora litowo-jonowego.

Tego typu akumulatory używane są głównie w laptopach lub telefonach komórkowych. Przy takiej samej wydajności są mniejsze i lżejsze od standardowych akumulatorów niklowo-kadmowych (NiCd) lub niklowo-wodorkowych (NiMH). Dzięki temu szlifierka waży 700 gramów. Ponieważ w akumulatorach litowo-jonowych występuje nikły efekt samorozładowania, bez problemu można szlifować nawet po długim okresie nieużywania urządzenia.

Nowa szlifierka przypomina swoim kształtem tradycyjny klocek szlifierski i pracuje przy napięciu 7,2 V. Wskaźnik stanu naładowania akumulatora w porę informuje użytkownika o konieczności doładowania urządzenia. Wskaźnik ma trzy diody LED: jedną czerwoną i dwie zielone. Gdy świecą się obie zielone diody, akumulator jest naładowany. Zgaśnięcie jednej zielonej diody oznacza wykorzystanie energii do połowy. Przy 25% pojemności gaśnie środkowa dioda zielona i świeci się tylko dioda czerwona. Kiedy dioda czerwona zacznie migać, pora naładować urządzenie.

W podobny sposób wskaźniki diodowe informują użytkownika także o przebiegu procesu ładowania. Nowa ładowarka Bosch umożliwia naładowanie akumulatora do ok. 80% pojemności w ciągu zaledwie pół godziny. Całkowita pojemność akumulatora wystarcza na oszlifowanie komody drewnianej lub blatu stołu. Stacja ładująca posiada dodatkowo trzy przegródki umożliwiające wygodne przechowywanie papieru ściernego.

PRIO posiada dużą, miękką powierzchnię chwytową Softgrip, która redukuje poziom drgań zapewniając wygodną i niemęczącą pracę. Szlifierkę można prowadzić przy pomocy jednej ręki. Ułatwia to szlifowanie w sytuacjach wymagających trzymania urządzenia płytą szlifierską do góry, np. w trudno dostępnych narożnikach lub pod blatem stołu. W tylnej części urządzenie znajduje się przyłącze do odkurzacza.Szlifierkę można prowadzić przy pomocy jednej ręki

Płyta szlifierska urządzenia składa się z dwóch części. Tylnej - stałej i przedniej, trójkątnej, którą można obracać. Kiedy zużyje się przedni wierzchołek papieru ściernego, użytkownik może obrócić płytę razem z zamocowanym do niej papierem lub zdjąć sam papier i zamocować go tak, by z przodu znajdował się nieużyty wierzchołek papieru. W obu przypadkach istnieje możliwość wykorzystania wszystkich trzech wierzchołków trójkątnego papieru ściernego, co trzykrotnie wydłuża okres jego użytkowania.

W wyposażeniu standardowym urządzenia znajduje się stacja ładująca z trzema przegródkami na papiery ścierne, po jednym papierze ściernym do farb i drewna oraz włóknina czyszcząca.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane