Znakomita wydajność i moc to podstawowe parametry, którymi kierują się profesjonaliści przy zakupie elektronarzędzi. Coraz częściej ich wybór pada na elektronarzędzia akumulatorowe marki AEG z bezszczotkowym silnikiem, który pozwala na wyeliminowanie strat energii podczas pracy urządzeniem, dzięki czemu doskonale się sprawdzają w branży budowlano-instalacyjnej.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka kątowa AEG BEWS18-125BLLI-502C
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 339
Szlifierka kątowa AEG BEWS18-125BLPX-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
649
Zakrętarka udarowa AEG BSS18OP-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
753,49
Zakrętarka udarowa AEG BSS18OP-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
753,49
Szlifierka kątowa AEG BEWS18-115BL-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
498,99
Wiertarko-wkrętarka udarowa AEG BSB18BLLI-602C
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 748 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
1 654,99

Jeszcze więcej mocy

Sercem każdego elektronarzędzia jest silnik. To właśnie od jego konstrukcji zależy trwałość i wydajność urządzenia, co przekłada się dalej na jakość sprzętu oraz komfort pracy. Dlatego też nie bez powodu wielu fachowców sięga po elektronarzędzia wyposażone w bezszczotkową technologię silników, czyli BLDC (Brushless DC). Z ich pomocą możliwe jest zwiększenie mocy i wydajności silnika, przy jednoczesnym zmniejszeniu jego masy i rozmiarów. Co to oznacza? Praca wykonywana jest krócej, a zmęczenie związane z dźwiganiem lub operowaniem urządzeniem jest mniejsze.

18v pro brushless

Bezszczotkowe silniki vs. silniki szczotkowe

Jeszcze do niedawna większość produkowanych urządzeń była wyposażana wyłącznie w silniki szczotkowe, gdzie w ruch obrotowy wirnika wprawiane są szczotki węglowe. Ruch ten powoduje tarcie, które w rezultacie prowadzi do utraty części energii oraz zużywanie się szczotek, co generuje dodatkowe koszty związane z ich wymianą. W silnikach bezszczotkowych nie umieszczono szczotek węglowych, ani mechanicznego komutatora. Pozwoliło to wyeliminować zjawisko iskrzenia, co przełożyło się na możliwość dłuższej eksploatacji urządzeń, mniejsze ryzyko awarii oraz brak potrzeby częstego serwisowania. Silniki BLDC potrzebują do pracy prądu o znacznie niższym natężeniu i nie produkują tyle ciepła, co silnik szczotkowy, a to przekłada się z kolei na znacznie dłuższy czas pracy akumulatora. Ponadto konstrukcja silników bezszczotkowych jest bardziej kompaktowa, a urządzenia są lżejsze, bardziej poręczne i wygodniejsze w pracy. 

18v pro brushless

Bezpieczeństwo pracy w każdych warunkach

Elektronarzędzia AEG wyposażone w silniki bezszczotkowe nadają się do pracy nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Doskonale się sprawdzają podczas długiej i ciężkiej pracy. Ich dużym atutem jest to, że silnik się nie nagrzewa, co ma ogromne znaczenie podczas zadań, które wymagają długotrwałej i ciągłej pracy urządzenia oraz prac w różnego rodzaju strefach zagrożonych wybuchem, np. stacjach benzynowych czy kanałach i zbiornikach, gdzie istnieje ryzyko gromadzenia się gazu. Silniki bezszczotkowe są też bardziej przyjazne w użyciu. Natężenie emitowanego hałasu jest niższe niż w przypadku silnika szczotkowego. Ponadto, taki silnik pracuje w niższej temperaturze, działa dłużej i nie wymaga tak częstego ładowania akumulatora, co szczególnie ma znaczenie w warunkach bez dostępu do ładowarki.

18v pro brushless

Więcej o bezpiecznej pracy dowiesz się z artykułu: Bezpieczna praca szlifierką AEG

Mniejsze, ale mocniejsze!

Bardzo dużą zaletą silników bezszczotkowych jest wysoki stosunek momentu obrotowego do masy, dzięki czemu łatwiej mu pokonywać opory i przeszkody. Mimo niewielkich rozmiarów, jest w stanie osiągnąć znacznie wyższą moc niż tradycyjne silniki szczotkowe. Urządzenia z takim silnikiem są bardziej wydajne, co pozwala w krótszym czasie wykonać więcej pracy, przy mniejszym wysiłku. W silnikach bezszczotkowych, dzięki eliminacji komutatora mechanicznego, poziom generowanych zaburzeń radioelektrycznych pozostaje wciąż na niskim poziomie, co w żaden sposób nie wpływa na pracujące w pobliżu elektronarzędzia. Istotną rolę odgrywa także elektronika, która odpowiada za pracę całego układu i optymalizuje poziom energii w zależności od wykonywanego zadania. Dzięki takiej kompatybilności silnika, akumulatora i elektroniki, cały układ pracuje sprawnie i generuje większą moc. 

18v pro brushless

Minusy silników bezszczotkowych

Spośród wielu zalet silników bezszczotkowych, nie może również zabraknąć i wad, których największą i tak naprawdę jedyną jest wysoka cena takich urządzeń. Związane jest to z kosztami wyprodukowania takiego silnika, chociażby wysoką ceną magnesów oraz precyzyjnych elementów elektronicznych. Nie mniej jednak warto zainwestować w urządzenia z silnikiem bezszczotkowym, z uwagi na ich długą żywotność, a w konsekwencji w znacznie rzadszą konieczność ich serwisowania.

18v pro brushless

AEG PRO 18V Brushless

Jednym z wiodących producentów bezprzewodowych elektronarzędzi, który w swojej ofercie posiada narzędzia z silnikiem bezszczotkowym jest marka AEG. Producent oferuje swoim użytkownikom narzędzia w ramach systemu PRO 18V Brushless, które cieszą się dużym zainteresowaniem profesjonalistów zarówno z branży budowlanej, jak i instalacyjnej. Ich siłą napędową jest innowacyjny układ oparty na trzech kluczowych technologiach.

aeg 18v pro brushless

Zapoznaj się również z artykułem: 120 lat marki AEG

Połączenie silnika bezszczotkowego PROFLUX z innowacyjną technologią Pro Lithium-Ion oraz elektroniką CORETEK sprawiają, że narzędzia stają się jeszcze bardziej ergonomiczne, zapewniają stałą prędkość i wyższą moc. Technologia PRO LITHIUM-ION pozwala pracować w najbardziej ekstremalnych warunkach, zarówno przy niskiej, jak i wysokiej temperaturze, a potrójna ochrona oraz indywidualny monitoring ogniw chronią przed przeciążeniem i przegrzaniem akumulatora. Inteligentna elektronika CORETEK stale nadzoruje wydajność narzędzia oraz komunikację pomiędzy akumulatorem Li-Ion PRO, a silnikiem PROFLUX, zapewniając tym samym stałą prędkość pracy i optymalną moc. Takie połączenie technologiczne zastosowane w elektronarzędziach AEG systemu PRO 18V Brushless sprawiło, że marka wypuściła na rynek już sporą ilość bezszczotkowych urządzeń, w tym jako pierwsza wprowadziła bezszczotkową frezarkę i szlifierkę taśmową.

18v pro brushless

Lista elektronarzędzi AEG PRO 18V Brushless:

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane