Marka AEG wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoim klientom, oferując im zaawansowane szlifierki kątowe dostosowane do różnych zadań i warunków pracy. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkownikowi, zachowując przy tym jednocześnie najwyższą moc i znakomitą efektywność pracy. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań marki, szlifierki AEG zagwarantują każdemu użytkownikowi spokojną pracę i wydajne działanie.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka kątowa AEG BEWS18-125BLLI-502C
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
1 299
Szlifierka kątowa AEG BEWS18-125BL-0
dostawa
wysyłka
>12 dni
679

Zalety pracy bezprzewodowej

Wyjątkowa technologia akumulatorowa zastosowana w nowych szlifierkach AEG to rozwiązanie, które pozwala uzyskać osiągi porównywalne do tradycyjnych urządzeń sieciowych. Jednak brak kabla zasilającego to oprócz samego komfortu, również zwiększone bezpieczeństwo pracy, ponieważ ogranicza potencjalnie ryzykowne sytuacje w miejscu pracy np. przecięcia kabla. Nie mniej jednak podczas pracy każdą szlifierką może dojść do niebezpiecznego zdarzenia, zniszczenia obrabianego materiału, jak również do samej awarii urządzenia. Marka AEG wprowadziła do swoich szlifierek kątowych wiele innowacyjnych rozwiązań, które chronią operatora przed skutkami takich wydarzeń, a nawet mogą im zapobiegać, jednocześnie zachowując sprzęt w dobrej kondycji. 

Odzież ochronna to podstawa

Podczas pracy ze szlifierką kątową konieczne jest założenie specjalnego uniformu, który powinien składać się z przylegającej do ciała odzieży wykonanej z materiału odpornego na działanie iskier i innych odłamków. Powinno się też mieć założone rękawice ochronne oraz okulary zabezpieczające przed dostaniem się opiłków metali. Warto pamiętać też o nausznikach, szczególnie podczas długotrwałej pracy. 

aeg 18-125bl AEG szlifierka

Zanim przystąpisz do pracy

Przed każdorazowym rozpoczęciem pracy, należy sprawdzić stan urządzenia. Nawet niewielkie uszkodzenie może okazać się niebezpieczne i skutkować uszczerbkiem na zdrowiu lub awarią samego urządzenia. Pęknięta tarcza grozi utratą wyważenia, a w efekcie może prowadzić do trwałego zniszczenia szlifierki, rozerwania tarczy lub obudowy przekładni, których fragmenty wyrzucone przez siłę odśrodkową mogą poważnie poranić użytkownika. Często użytkownicy zdejmują osłonę na czas pracy w celu zwiększenia powierzchni szlifowania, co oczywiście jest wbrew zasadom BHP. Pracowanie szlifierką bez osłony stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla użytkownika oraz otoczenia i pod żadnym pozorem nie należy pracować w ten sposób. Po pracy w mocno zapylonym środowisku, konieczne jest przedmuchanie urządzenia sprężonym powietrzem, co pomaga oczyścić urządzenia i uniknąć ewentualnego uszkodzenia silnika. Dla dłuższej żywotności urządzenia, istotne jest regularne czyszczenie przewodów wentylacyjnych za pomocą wilgotnej szmatki lub miękkiej szczoteczki. Warto mieć na uwadze, że systematyczne serwisowanie urządzenia oraz stała kontrola wszystkich funkcji jest gwarancją dłuższego i prawidłowego działania, a przede wszystkim bezpieczeństwa użytkownika na każdym etapie pracy.

Wybór urządzenia

Na rynku dostępnych jest wiele modeli akumulatorowych szlifierek kątowych, a przy ich wyborze warto się kierować przede wszystkim ich jakością, wydajnością, innowacyjnością zastosowanych technologii oraz wysokim progiem bezpieczeństwa i komfortu pracy. Marka AEG nieustannie udoskonala swoje rozwiązania, które w przypadku szlifierek kątowych spełniają bardzo wysokie oczekiwania wobec nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dlatego też z myślą o potrzebach profesjonalistów z różnych branż, marka AEG uzupełniła swoje portfolio m.in. o kompaktową szlifierkę BEWS 18-125BL.

aeg 18-125bl AEG szlifierka

BEWS 18-125BL

Nowa szlifierka kątowa AEG to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu pracy. Solidne wykonanie w połączeniu z bezszczotkowym silnikiem PROFLUX o dużej mocy i zwiększonej wytrzymałości na przeciążenia pozwala na jej bezproblemowe użytkowanie podczas ciężkich zadań. Ergonomiczna rękojeść główna gwarantuje pewny chwyt i komfort podczas długotrwałej pracy. Dodatkowo funkcja anty-kick back wyłącza szlifierkę w momencie zakleszczenia się tarczy w materiale, co zapewnia niezbędną ochronę w trakcie pracy szlifierką. Szlifierka kątowa BEWS 18-125BL zabezpiecza użytkownika również przed przypadkowym uruchomieniem, które mogłoby poważnie narazić zdrowie jego i osób postronnych. W przypadku nagłego odłączenia akumulatora, urządzenie automatycznie się wyłączy, a po ponownym podpięciu akumulatora szlifierka się nie uruchomi, nawet jeśli palec użytkownika nadal będzie dociskał włącznik. Dopiero po zwolnieniu przycisku i ponownym jego naciśnięciu, szlifierka się uruchomi. Z kolei opatentowana nakrętka FIXTEC umożliwia wymianę tarczy bez użycia narzędzi, co pozwala na sprawne działanie i minimalizację niepotrzebnego ryzyka przy tej czynności. Niewątpliwym atutem szlifierki jest też bezkluczykowa i odporna na odpryski osłona do łatwej i szybkiej regulacji w dowolnym momencie.

aeg 18-125bl AEG szlifierka

Super akumulator Prolithium-Ion 18V

Szlifierka BEWS 18-125BL zasilana jest wydajnym akumulatorem Prolithium-Ion 18V, który zapewnia wysoką sprawność podczas każdego zastosowania. Dla dodatkowego komfortu użytkownika, we wszystkich akumulatorach AEG zastosowano technologię potrójnej ochrony, dzięki której urządzenia są w pełni chronione podczas działania, a użytkownik ma gwarancję nieprzerwanej pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Wbudowany monitoring temperatury pozwala na bieżąco kontrolować stopień nagrzania elektronarzędzia, ale to właśnie dzięki wyłącznikowi termicznemu akumulator jest chroniony przed skutkami nadmiernego wzrostu temperatury. Monitoring przeładowania wyłącza narzędzie w sytuacji, gdy w wyniku nadmiernego poboru prądu może dojść do uszkodzenia akumulatora i narzędzia. Z kolei monitoring ogniw zapewnia indywidualny proces ładowania i rozładowania ogniw w akumulatorze, dzięki czemu zwiększa żywotność, a także przedłuża czas jego pracy. Inteligentna elektronika CORETEK monitoruje pracę pomiędzy akumulatorem i silnkiem zapewniając jednocześnie urządzeniu odpowiednią ilość mocy, adekwatną do wykonania danego zadania, nie powodując przy tym zmniejszenia prędkości pracy. Wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz dioda informująca o przeciążeniu pozwalają użytkownikowi stale monitorować pracę urządzenia i ewentualnie informować o konieczności przerwania pracy lub zmniejszenia docisku na urządzeniu.

aeg 18-125bl AEG szlifierka

Więcej o akumulatorach AEG dowiesz się z artykułu: Poczuj moc AEG!

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w produktach AEG w połączeniu z podstawowymi zasadami prawidłowej obsługi sprzętu gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwo pracy oraz nieporównywalny komfort, wydajność i trwałość sprzętu w każdych warunkach.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane