Jesienią ub. roku na rynku polskim pojawiła się nowa pilarka tarczowa Skila. Urządzenie jest bezpieczne w obsłudze, a duża szybkość cięcia pozwala na wykonywanie gładkich i odpowiednio wykończonych cięć.

Kup w Narzedzia.pl
Poziomica 60 cm 0592AA Skil
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
39

Nowa pilarka tarczowa Skila

Nowy model 5246 od Skil charakteryzuje się mocą 750 W, głębokością cięcia 46 mm oraz szybkością cięcia 4600 obrotów na minutę. Urządzenie jest niezastąpione przy pracach budowlanych i remontowych, koncentrujących się w domu i wokół niego. Dzięki niemu można między innymi wykonywać proste cięcia drewnianych desek oraz przycięcia, wycinać otwory i profile, lub ciąć pod kątem. Wykonane cięcia, szczególnie te w delikatnych materiałach, jak płyta pilśniowa czy miękkie drewno, są gładkie i odpowiednio wykończone, bez zniszczonych krawędzi czy śladów zębów na materiale.

Ergonomiczna konstrukcja pilarki tarczowej, dająca użytkownikowi optymalną kontrolę nad narzędziem, zapewnia łatwą i bezpieczną obsługę. Pochylony o 40 stopni uchwyt - taki sam jak w piłach ręcznych umożliwia odpowiednie ustawienie dłoni i ramienia. Szeroki wyłącznik bezpieczeństwa zostaje uruchomiony po lekkim naciśnięciu, a dodatkowy przycisk umożliwia przystosowanie pilarki do obsługi prawą i lewą ręką. Na bezpieczeństwo obsługi wpływa także niski poziom drgań, jakim odznacza się ten model.

Szeroka stalowa podstawa gwarantuje odpowiednią stabilność w przypadku oparcia o obrabiany przedmiot, natomiast regulowana prowadnica szczelinowa zapobiega odrzutowi urządzenia przy wszystkich ustawieniach głębokości i pochylenia. Regulowanie głębokości i pochylenia pilarki odbywa się za pomocą szybkomocującej dźwigni głębokości i dwóch skal pochylenia, które umożliwiają precyzyjne i stabilne ustawienie kąta cięcia.

Również wymiana tarczy, dzięki obudowie umożliwiającej stabilne odwrotne ustawienie pilarki oraz możliwości użycia klucza sześciokątnego i klucza 22 mm, jest prosta i nie sprawia trudności użytkownikowi. Schowek na klucz znajduje się pod obudową silnika.

Urządzenie można podłączyć do odkurzacza, dzięki czemu zintegrowany system pochłaniania pyłu umożliwi zebranie ponad 90% wiórów- W tym celu można wykorzystać dostępny w wyposażeniu opcjonalnym adapter do odkurzacza, pasujący do wszystkich standardowych węży odkurzaczy domowych.
Sugerowana cena detaliczna brutto (z 22% VAT), stan grudzień 2001: 349, 00 zł

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz