Wiertarko-wkrętarka 108 AS 1,3 Set to dowód na to, że narzędzie może być jednocześnie kompaktowe, lekkie, niewiele ważyć, a mieć moc, którego tak małe urządzenia zazwyczaj nie mają

Wiertarko-wkrętarką 108 AS Set firmy KRESS można wiercić w takich materiałach jak drewno, stal płyty kartonowo-gipsowe. Natomiast wkręcanie przebiegnie bezproblemowo w drewnie. Cechą charakterystczną tej wiertarko-wkrętarki jest fakt, że wykonuje ona wszystkie te czynności, będąc bardzo lekkim akumulatorowym narzędziem. Przyda się więc nie tylko fachowcom, ale także przeciętnemu majsterkowiczowi, który lubi popracować w domu, na działce.

 

Wybierz urządzenie firmy KRESS w sklepie narzedzia.pl

 

Małe nie tylko piękne, ale i wydajne

Nowoczesny, zgodny z najnowszymi trendami stylistycznymi design akumulatorowej wiertarko-wkrętarki 108 AS Set wzbudzi uznanie wielu. Urządzenie waży tylko 0,8 kg, a zastosowano w nim wiele innowacyjnych rozwiązań. Kontrola obrotów lewo- i prawostronnych następuje poprzez elektroniczny włącznik, a praca narzędzia wspomagana jest przez opatentowane rozwiązanie QuiXS.

 

Silnik, który współpracuje z jednobiegową przekładnią, rozpędza wrzeciono wkrętarki do 450 obrotów na minutę. Wiertarko-wkrętarka posiada maksymalny moment dokręcania twardego 20 Nm i miękkiego 6 Nm. Wywiercimy nią otwór o średnicy 8 mm w stali, 10 mm w drewnie oraz zamontujemy w drewnie wkręt o średnicy 6 mm. Urządzenie posiada dwanaście stopni momentu obrotowego, więc dopasowanie siły wiercenia i wkręcania do twardości materiału nie stanowi kłopotu.

 

 

Praca w miejscu zaciemnionym i trudnodostępnym? Bez problemu

108 AS Set jest urządzeniem o niewielkiej masie, dzięki czemu idealnie nadaje się do prac na większej wysokości, gdyż można komfortowo nim operować, trzymając ręce w górze. Narzędzie wyposażono w opatentowany system pracy z nasadką kątową i uchwytem szybkomocującym QuiXS, o średnicy 8 mm. Poprzez zastosowanie tego rozwiązania działanie akumulatorową wiertarko-wkrętarkę jest nie tylko szybsze, ale, w przypadku trudnodostępnych miejsc, łatwiejsze. Dodatkowo, funkcja demontażu uchwytu i praca z bitem na wrzecionie skraca wiertarko-wkrętarkę, co umożliwia pracę w wyjątkowo ciasnych przestrzeniach. Bezpośrednie mocowanie bitu na wrzecionie ma jeszcze jedną zaletę – napęd i siła przekazywane są bezpośrednio na bit, bez strat energii.

 

Większy komfort pracy z nową wiertarko-wkrętarką KRESS zapewnia Automatyczna Blokada Wrzeciona, dzięki której wymiana osprzętu jedną ręką jest jeszcze wygodniejsza. Z kolei, jeżeli miejsce wiercenia lub wkręcania jest zaciemnione, oświetlimy je mocną diodą LED, w którą wyposażona jest wiertarko-wkrętarka, lub też dostępną w zestawie latarką akumulatorową z 24 diodami. Latarkę możemy zawiesić w dowolnym miejscu, co umożliwi nam nie tylko pracę po zmroku, ale także wiercenie i wkręcanie w zaciemnionych miejscach, gdzie nie jest dostępne zasilanie.

 

Akumulatory naładowane pozytywnie

Akumulatorową wiertarko-wkrętarkę 108 AS Set KRESS wyposażono w litowo-jonową baterią 1,3 Ah. Stopień naładowania sygnalizowany jest na wyświetlaczu, ładowarka działa tak szybko, że urządzenie gotowe jest do pracy w 30 minut.

 

Mająca długą żywotność bateria litowo-jonowa zwiększa wydajność pracy i umożliwia 70% więcej cykli ładowania niż standardowy akumulator o tej samej pojemności. Technologia litowo-jonowa, przyjazna środowisku, gwarantuje mniejszą wagę akumulatora i krótszy czas ładowania, eliminuje tzw. efekt pamięci i samorozladowanie się baterii.

 

Na wyposażenie akumulatorowej wiertarko-wkrętarki 108 AS 1,3 Set składają się: druga bateria, szybka ladowarka, QuiXS – szybkomocujący uchwyt, QuiXS – nasadka kątowa oraz poręczny pokrowiec na narzędzie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz