Cięcie drewna szalunkowego, krokwi, płyt OSB czy blatów meblowych to zadania, z którymi poradzi sobie m.in. pilarka stołowa. Wśród dostępnych na rynku pił stołowych pojawiła się maszyna zasilana akumulatorem, co jest nowością i wyróżnia ją na tle urządzeń sieciowych. Mowa o pilarce stołowej akumulatorowej DeWalt DCS7485 zasilanej akumulatorem XR FlexVolt 54V, który zapewnia wysoką sprawność maszynie zbliżoną do narzędzi sieciowych. To, co przemawia na korzyść DCS7485 to praca w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci, kompaktowa budowa, precyzyjna regulacja najważniejszych parametrów i solidna konstrukcja.

Kup w Narzedzia.pl
4 953,49
Akumulator XR 54/18V 2.0/6.0Ah DeWalt FLEXVOLT DCB546
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
590,49
1 698,49
Akumulatorowa pilarka stołowa DeWalt FLEXVOLT DCS7485N
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
3 766,49

Najważniejsze zalety piły stołowej akumulatorowej:

Pilarka stołowa akumulatorowa DCS7485 DeWalt to innowacyjne urządzenie wśród pilarek do cięcia drewna. Maszyna z silnikiem bezszczotkowym jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym XR FlexVolt 54V, który zapewnia urządzeniu skuteczność zbliżoną do urządzeń sieciowych. Dzięki temu rozwiązaniu pilarkę można zabierać na budowę, gdzie nie ma stałego dostępu do sieci. Fachowcy, którzy jeżdżą ze swoim sprzętem do klienta, mogą zamontować pilarkę w samochodzie, organizując sobie w ten sposób mobilny warsztat. Na korzyść tego rozwiązania przemawia nie tylko bezprzewodowość pilarki, ale też jej gabaryty. Model DCS7485 Dewalt odznacza się kompaktową i stosunkowo lekką budową (21,5kg), co dodatkowo ułatwia przewożenie w samochodzie. 

jaką pilarkę stołową kupić, piła stołowa akumulatorowa dewalt, dewalt flexvolt, DCS748 DeWalt

Akumulator FlexVolt 54V:

Pilarka zasilana akumulatorem XR FlexVolt 54V może być stosowana do ciężkich prac budowlanych. Tak jak klasyczna pilarka umożliwia cięcie dużych elementów drewnianych, np. drewna konstrukcyjnego, płyt OSB, krokwi czy blatów meblowych. Jej skuteczność można porównywać ze skutecznością maszyn sieciowych. Istotną zaletą akumulatora XR FlexVolt jest fakt, że może on współpracować także z narzędziami akumulatorowymi XR DeWalt w klasie napięcia 18V.

cięcie drewna konstrukcyjnego, pilarka na budowę, pilarka stołowa akumulatorowa dewalt dcs748

Zobacz film: cięcie drewna konstrukcyjnego

Budowa pilarki stołowej DeWalt:

Urządzenie posiada stół z odlewanego ciśnieniowo aluminium o wymiarach 485x485mm, a także ramową obudowę wykonaną ze stalowych rur. Akumulatorowa piła stołowa DCS748 DeWalt posiada regulację wysokości piły tarczowej, którą można dostosować odpowiednio do grubości materiału, jaki mamy do przecięcia. Pokrętło regulacji wysokości jest zintegrowane z pokrętłem do ustawiania kąta. Dzięki czytelnej podziałce możemy dokładnie ustawić kąt. Tuż nad pokrętłem do regulacji wysokości i kąta znajduje się korba do ustawiania szerokości blatu odpowiednio do wielkości ciętego materiału. Po wyregulowaniu szerokości należy użyć blokady, dzięki której obrabiany element nie będzie się przesuwał. Pilarka stołowa DCS7485 posiada także przymiar kątowy, który montuje się na blacie maszyny. W miejscu, gdzie jest zamontowana tarcza tnąca można dołączyć klin lub osłonę z odsysem. Na bocznej ściance pilarki znajduje się popychacz, który pozwoli na bezpieczne przesuwanie materiału w kierunku piły tnącej.

budowa pilarki stołowej dcs7485 dewalt, piła stołowa DCS7485 DeWalt

Podsumowanie:

  • bezprzewodowa pilarka - swoboda użytkowania, możliwość pracy w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej,
  • akumulator XR FlexVolt - skuteczność zbliżona do zasilania sieciowego,
  • akumulatorowa pilarka stołowa DeWalt - regulacja wysokości i kąta cięcia, regulacja szerokości blatu, klin, osłona z odsysem, popychacz,
  • technologia FlexVolt - jeden akumulator pasujący do narzędzi akumulatorowych DeWalt 54V i narzędzi akumulatorowych DeWalt 18V XR.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane