Z Scheppachem w ogrodzie

Scheppach to niemiecka marka z ponad 90-letnim doświadczeniem. W jej szerokim asortymencie znajduje się około 300 modeli maszyn i akcesoriów, które z powodzeniem sprawdzają się w branży motoryzacyjnej, budowlanej i remontowej. Od niedawna marka oferuje również wszechstronny asortyment do ogrodu - pilarki łańcuchowe, dmuchawy do liści, podkaszarki i kosiarki do trawy, kosy spalinowe oraz nożyce do żywopłotu. Jako warianty napędu można wybrać silniki elektryczne lub spalinowe.

Wiosenne porządki w ogrodzie z marką Greenworks

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Na drzewach zaczynają się pojawiać pierwsze pąki, w ogródkach kwitną pierwsze kwiaty, a trawa zaczyna się zielenić. Zanim jednak to nastąpi, warto poświęcić trochę uwagi naszym ogródkom, aby te jeszcze piękniej odpłaciły się nam latem.

Greenworks podbija polski rynek

Gdy na rynku pojawia się nowa marka, często podchodzimy do niej bardzo sceptycznie, nie wiedząc z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Często jednak okazuje się, że nasze obawy były niesłuszne, a oferowane produkty są powyżej naszych oczekiwań. I tak też było z marką Greenworks. Akumulatorowe narzędzia ogrodowe Greenworks pojawiły się na polskim rynku dopiero w ubiegłym roku, a już znalazły sporą rzeszę fanów, którzy uzupełniają swój asortyment ogrodowy o coraz to nowe urządzenia. Można powiedzieć, że praktycznie od...

Wiosenne prace w ogrodzie - krótki poradnik

Wiosna to ważna pora roku dla ogrodu. Jeśli prawidłowo wykonamy najważniejsze prace, to nasz ogród będzie wizytówką domu przez cały rok. Mamy więc misję do wypełnienia i to nie byle jaką. Czeka nas bowiem odświeżanie trawnika, przycinanie gałęzi krzewów i drzew, opryskiwanie czy porządkowanie rabat. Przyjrzymy się tym pracom oraz narzędziom, które nam je ułatwią.

Jaki aerator wertykulator wybrać?

Jeśli chcemy szybko i wygodnie przeprowadzić aerację i wertykulację trawnika to warto pokusić się o narzędzie dwufunkcyjne, które jest przeznaczone do obu tych zadań. Do średniej wielkości trawników możemy wybrać elektryczny aerator-wertykulator Itamati. Jeśli zależy nam głównie na wertykulacji to można zdecydować się na wertykulator elektryczny EVC 1000 Gardena, który posłuży na mniejszych i średnich trawnikach. Do dużych powierzchni poleca się urządzenia spalinowe, takie jak Hecht S390H.

Glebogryzarka czy wertykulator?

Często mamy dylemat: czy do prac ogrodniczych przyda nam się sama glebogryzarka, czy warto również zainwestować w wertykulator? A może po prostu szukamy narzędzia, które pozwoli nam zapomnieć o żmudnej pracy w ogrodzie z łopatą i grabiami? Sprawdźmy zatem, co może nam pomóc oraz jak wybrać to najodpowiedniejsze narzędzie.

Aeracja vs wertykulacja – czym się różni?

Zdrowy trawnik to taki, który przepuszcza powietrze, a jego struktura nie jest zbita. Zabiegi takie jak wertykulacja i aeracja pomogą nam utrzymać trawnik w dobrej i zdrowej kondycji.

Jak działa wertykulator?

Wertykulatory wyposażone są w noże, które w pionie przecinają wierzchnią warstwę gleby, rozluźniają ją, napowietrzają oraz niszczą mchy i chwasty. Celem wertykulacji jest pobudzenie korzeni trawnika, polepszenie wymiany gazowej oraz usunięcie obumarłych pędów i źdźbeł.

Aerator - do czego służy i który wybrać?

Aby móc cieszyć się pięknym trawnikiem w okresie wiosenno-letnim o jego pielęgnacji warto pomyśleć już jesienią. Wrzesień to dobry czas na przeprowadzenie zabiegu aeracji gleby.

Kwiecień w ogrodzie – kalendarz ogrodnika

Kwiecień w ogrodzie to wzmożonej pracy w ogrodzie. Jest to miesiąc, w którym siejemy, sadzimy i chronimy rośliny przed szkodnikami. Kwiecień w ogrodzie to także dobry czas na zakładanie trawnika.
Strona 1 z 2