Tak jak każdy żyjący organizm, gleba w twoim ogrodzie potrzebuje oddychać. Karbowanie - lub kultywacja gleby - jest niezbędne, aby uzyskać zdrowy ogród. Opisujemy tutaj, jak należy to robić

Glebogryzarka spalinowa JL36X-2 NACZ czasem gleba pod twoim trawnikiem lub rabatami traci swoje właściwości i staje się mniej zdrowa. Gleby w niesprzyjających warunkach mogą stać się zbite, ponieważ gleba traci swoją strukturę. Małe kieszenie powietrza pod powierzchnią są ściskane. Woda i składniki odżywcze nie przenikają przez glebę. Korzeniom coraz trudniej rosnąć. Przez to roślina nie może bujnie rosnąć.
„Żadna gleba nie jest nigdy tak dobra, aby nie można było jej jeszcze poprawić. Pracując z nią i poprawiając ją możesz sprawić, że twoje rośliny i trawnik dostaną odpowiednią ilość tlenu i wody,” mówi Tomas Welin, Product Manager Petrol Wheeled w Husqvarna.
Nazywamy to kultywacją gleby lub jej uprawianiem - czyli po prostu kopanie w ziemi i dodawanie składników odżywczych lub dodatków glebowych w formie ściółki lub humusu, aby ją napowietrzyć. Jeżeli chodzi o kopanie jest wiele technik do wyboru.

Największy wybór narzędzi ręcznych do ogrodu
Kopanie podstawowe
Weź łopatę, wykop i odwróć glebę, a następnie ją posiekaj. Następnie w razie konieczności dodaj składniki odżywcze i humus do gleby przed jej odwróceniem.
Kopanie pojedyncze
Z kopaniem pojedynczym ujednolicasz całą powierzchnię ogrodu do jednego standardu. Podziel obszar na paski, a następnie wykop mały rowek (około 25-30 cm szerokości, na głębokość łopaty). Odłóż glebę na bok, pozostawiając rowek pusty. Przejdź do następnego paska, wykop z niego tę samą ilość gleby i wrzuć ją do pierwszego rowka, jednocześnie rozdrabniając bryły ziemi. Kontynuuj kopanie kolejnych pasków w ten sam sposób aż do przekopania całego ogrodu. Na końcu ostatni rowek jest wypełniany ziemią pozostałą z wykopania pierwszego rowka.
Kultywacja powierzchni
Dla gleb, które nie są zbite, może wystarczyć płytka kultywacja. Tutaj używasz grabi z zębami lub motyki i staraj się nie uszkodzić struktury gleby na głębokości poniżej 5-8 centymetrów.
Kiedy nie należy kopać
Jeżeli gleba jest nadmiernie wilgotna należy powstrzymać się od kopania, aby uniknąć uszkodzenia jej struktury.
Podejście „nie kopać”
Jeżeli gleba jest w dobrym stanie, kopanie najczęściej nie jest konieczne. Ściółkowanie gleby w warstwach substancji organicznej na głębokość 6-10 cm powinno wystarczyć. W okresie sadzenia, ściółka jest zgrabywana na bok, aby umożliwić sadzenie i rozsiewanie nasion.
Glebogryzarka spalinowa JL36X-2 NAC
Na koniec pamiętaj, że słowo kluczowe to „rozluźniona”. Twoje rośliny potrzebują do rozwoju minerałów, powietrza, wody i substancji organicznych, a najlepszą metodą, aby to osiągnąć jest praca z ziemią, odwracanie jej i dodawanie humusu - Kompostowniki w sklepie narzedzia.pl

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane