Przed 75 laty Bosch wyprodukował pierwszy na świecie młot udarowo-obrotowy z napędem elektrycznym. Nazwa „Boschhammer“ stała się synonimem dla młotów udarowo-obrotowych i udarowych. Wiele wynalazków zaproponowanych przez firmę stało się standardowymi rozwiązaniami stosowanymi w młotach.

Kup w Narzedzia.pl
Młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 12-52 DV
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
4 873
Młot kujący Bosch GSH 11 VC
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
3 997,99
Młot Bosch PBH 2800 RE
dostawa
wysyłka
8-11 dni
843,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
719

Z okazji 75-lecia Bosch przygotował dla użytkowników profesjonalnych jubileuszową ofertę trwającą od marca do czerwca 2007.
W 1932 roku Bosch wyprodukował pierwszy seryjny młot udarowo-obrotowy. Urządzenie, dopasowane do potrzeb ówczesnych rzemieślników, posiadało mechanizm udarowy do wiercenia i dłutowania i już wtedy wyposażone było w sprzęgło gwarantujące bezpieczeństwo pracy.

Młot miał swoją światową premierę przed 75 laty, na targach w Lipsku i został uznany za kamień milowy w branży budowlanej. Od roku 1932 Bosch konsekwentnie rozwija segment profesjonalnych młotów udarowo-obrotowych. Dzięki nastawieniu na potrzeby użytkowników oferowane produkty wyróżniają się na rynku pod względem jakości, wydajności i trwałości. Nazwa „Boschhammer“ szybko stała się synonimem młotów udarowo-obrotowych i obrotowych z napędem elektrycznym.

Wiele rozwiązań wprowadzonych przez Bosch w segmencie młotów zyskało status standardu na całym świecie. Dobrym przykładem jest wprowadzony w 1975 roku system montażu narzędzi SDS-plus, który umożliwia beznarzędziową wymianę wierteł i dłut, w roku 1990 doszedł do niego system SDS-max jako wariant dla wierteł i dłut o większych wymiarach. Kolejnymi kamieniami milowymi w historii rozwoju tych urządzeń były: pierwszy na świecie młot udarowo-obrotowy klasy 2 kg (1981) oraz pierwszy na świecie młot akumulatorowy (1984).

W roku 2003, w młocie klasy 5 kg po raz pierwszy zastosowano system kontroli drgań, a w roku 2005 Bosch przedstawił pierwszy na świecie młot akumulatorowy w technologii litowo-jonowej: GBH 36 V-LI Professional. Dzięki wysokiemu napięciu akumulatora 36 V, młot ten oferuje taką samą wydajność jak najwyższej mocy, przewodowy młot klasy 2 kg, GBH 2-26 Professional.
Oferty jubileuszowe dla profesjonalistów

Z okazji 75. urodzin młotów Bosch przygotował oferty jubileuszowe dla użytkowników profesjonalnych. Przy zakupie młota SDS-plus (młota GBH 2-26 DFR Professional klasy 2 kg lub młota akumulatorowego GBH 36 V-LI Professional) klient otrzymuje w prezencie uniwersalny detektor DMF 10 Zoom Professional. Profesjonaliści zyskują w ten sposób nie tylko bardzo wydajny młot Boscha, ale też przed wierceniem lub kuciem mogą zbadać, czy w ścianie nie ma obiektów utrudniających pracę, takich jak przewody pod napięciem, metale (również metale nieżelazne, jak np. miedź) i konstrukcje drewniane.

Natomiast przy zakupie młota Bosch z systemem SDS-max Boschhammers (młoty klasy 5 kg i wyższej) użytkownik otrzymuje gratis wkrętarkę akumulatorową GSR 10,8 V-LI Professional. To wyjątkowo kompaktowe i poręczne urządzenie wkręca do 130 śrub o wymiarach 6 x 60 mm w miękkim drewnie. Jego nowoczesny akumulator litowo-jonowy rozładowuje się tylko w nieznacznym stopniu i nie wykazuje efektu pamięci, co oznacza, że akumulator można doładować w dowolnej chwili bez ryzyka obniżenia pojemności. Oferty jubileuszowe obowiązują do marca do czerwca 2007.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane