autor: Redakcja www.narzedzia.pl

3M – jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie – ogłosiła rozpoczęcie ostatecznej fazy umowy o przejęcie firmy Unifam Sp. z o. o. , producenta tarcz do cięcia i szlifowania.

Kup w Narzedzia.pl
Taśma izolacyjna 3M Temflex
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
8,36
Produkt sprzedawany jest w pakietach po 5 szt. 5 szt. * 8,36 zł = 41,80 zł Całkowita wartość zakupu to: 41,80 zł

Unifam produkuje i dostarcza narzędzia ścierne wykorzystywane do cięcia, szlifowania i polerowania elementów ze stali konstrukcyjnych i szlachetnych, na potrzeby rynku stoczniowego, transportowego, budowlanego i innych związanych z obróbką metali. Obecnie Unifam wytwarza dla firmy 3M produkty oparte o unikalną technologię, w której wykorzystywane jest opatentowane ziarno ścierne Cubitron™. Produkty te odznaczają się wysoką wydajnością i trwałością w wymagającym środowisku produkcyjnym.

- Materiały ścierne wytworzone z ziarna Cubitron™ cechuje wyjątkowa wytrzymałość i podwyższona efektywność cięcia. Przejęcie przez 3M firmy Unifam pozwoli nam na szybkie rozpowszechnienie technologii Cubitron™ z korzyścią dla naszych klientów.– powiedział Chris Holmes, wice prezydent i dyrektor generalny dywizji materiałów ściernych 3M Company. – Oprócz potencjału istniejącego w samej synergii technologicznej, widzimy także duże szanse dla rozwoju produkcji firmy Unifam.

- Inwestycja w lokalną spółkę z sektora przemysłowego poszerzy portfolio naszych produktów i pozwoli nam lepiej wspierać rozwój naszych klientów nie tylko w Europie – dodał Jose Del Solar, Dyrektor Zarządzający 3M Poland.

- Akwizycja firmy Unifam przez 3M Poland jest sprawą pierwszorzędnej wagi, ponieważ 3M wnosi swoją technologię, doświadczenie i globalny zasięg do firmy z potwierdzoną reputacją na rynku lokalnym, jaką jest Unifam. Razem będziemy jeszcze efektywniej rozwijać nasz biznes - powiedział Jacek Lasota, Prezes firmy Unifam.

Akwizycje, których przykładem jest przejęcie firmy Unifam, wspierają kluczowe obszary biznesu i są zgodne ze strategię rozwoju 3M, jak też zwiększają szanse ekspansji na nowe rynki. Unifam zatrudnia obecnie 95 osób. Transakcja zakończy się w czwartym kwartale bieżącego roku, jej dokładna data uzależniona jest od prawnych uwarunkowań trybu akwizycji.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane