Marka Hitachi wyszła na przeciw oczekiwaniom użytkowników narzędzi akumulatorowych i wprowadziła 3-letnią bezwzględną gwarancję na wszystkie akumulatory litowo-jonowe zakupione od 1 września 2017 roku. O szczegółach tych postanowień przeczytacie poniżej.

Warunki 3-letniej gwarancji

Gwarancja obejmuje wszystkie akumulatory litowo-jonowe Hitachi zakupione po 1 września 2017 roku. Taki akumulator będzie musiał posiadać naklejoną plombę gwarancyjną z nadrukowanymi miesiącami i latami 2017-2020. Jeśli chodzi o spójność dowodu zakupu z kartą gwarancyjną to jest obowiązująca i dotychczasowe zasady gwarancyjne pozostają w mocy. W przypadku narzędzi akumulatorowych wraz z akumulatorami zarejestrowanymi w systemie internetowym do dnia 1 września 2017 3-letnia gwarancja obowiązuje na dotychczasowych zasadach. Rejestracja gwarancyjna wszystkich maszyn Hitachi w programie 3-letniej gwarancji nie ulega zmianie.

Akumulator BSL1850 Hitachi

Akumulatory litowo-jonowe Hitachi

Technologia litowo-jonowa to obecnie standard w produkcji akumulatorów zasilających narzędzia. Zaawansowane rozwiązania, które stosuje się przy budowie akumulatorów sprawiają, że narzędzia akumulatorowe są coraz bardziej wydajne i mocne. Widać to zwłaszcza w porównaniu z wcześniejszymi technologiami, np. Ni-Cd. Akumulatory litowo-jonowe Hitachi cechują się trzykrotnie dłuższym czasem pracy i mniejszą masą w stosunku do baterii starszej generacji. Ponadto akumulatory slajdowe, np. BSL1825 posiadają system MPC, który zabezpiecza przed najczęściej spotykanymi zagrożeniami w warunkach roboczych: nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem i przeciążeniem. Technologia Hitachi sprawdza każde z ogniw dla zapewnienia pełnej efektywności. Akumulatory Hitachi z MPC utrzymują stałą moc bez spadków w przeciwieństwie do tradycyjnych baterii Ni-Mh/Ni-Cd oraz innych baterii litowo-jonowych bez MPC. Ponadto narzędzia akumulatorowe wyposażone w ochronę przed przeciążeniem wyłączają się od razu w momencie zatrzymania tarczy/bitu czy przeciążenia, co zapobiega uszkodzeniu samego urządzenia oraz baterii.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane