Dla frazy w kategorii Abażury i klosze nie odnaleziono żadnego dostępnego produktu.

Przeszukaj cały sklep Wyczyść filtry

Abażury i klosze

Oświetlenie w domu ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia, wypoczynku i koncentracji. Dobrze oświetlone wnętrze nie tylko wygląda lepiej, ale także pozwala przyjemnie spędzić czas w domowym zaciszu. Oprócz standardowego oświetlenia górnego w postaci żyrandoli czy halogenów, warto postawić także na różnego rodzaju lampy. Dodają one uroku całej aranżacji i podkreślają charakter pomieszczenia. Dzięki nim możesz tworzyć niesamowity, magiczny klimat.

Klosze i abażury doskonale podkreślą styl Twoich wnętrz

Oprócz funkcji oświetleniowej lampy często są ozdobą wnętrza. Bogactwo ich kształtów, kolorów oraz mnogość akcesoriów, czynią je jeszcze piękniejszymi. Dzięki swoim licznym zaletom goszczą w prawie każdym domu. Jeżeli chcesz podkreślić urok lamp lub całkowicie odmienić ich wygląd, wystarczy dokupić do nich odpowiednie klosze i abażury. Potrafią one całkowicie odmienić charakter lamp i całego pomieszczenia. Klosze i abażury pozwalają na przyciemnienie lub rozproszenie światła. Doskonale nadają klimat wnętrzu w długie wieczory.

W tej kategorii znajdziesz klosze i abażury, które odmienią Twoje wnętrza i nadadzą im zupełnie nowego charakteru lub staną się doskonałym akcentem, podkreślającym wystrój.

Abażury i klosze - czym się różnią?

Pojęcia abażury i klosze często stosowane są zamiennie, jednak to dwa różne produkty, które spełniają podobne role. Kosze są oprawami dla żarówek, wykonanymi z metalu, szkła lub tworzywa. Natomiast abażury są większe od kloszy i wykonane z materiałów. Ich główną funkcją jest rozpraszanie światła, a także dekoracja pomieszczeń. Jeżeli chcesz jedynie podkreślić charakter wnętrza - wybierz klosz, jeśli natomiast marzysz o nietuzinkowym i ekstrawaganckim rozwiązaniu, lepszy będzie abażur. Abażur może nadać wnętrzu “pazur” lub podkreślić spójność całej aranżacji.

Klosze i abażury - o tym warto pamiętać!

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, pamiętaj, że powinieneś wziąć pod uwagę wielkość lampy, miejsce, w którym będzie stała oraz rodzaj używanej żarówki. Zbyt duże abażury np. na stołach mogą przeszkadzać domownikom, a zbyt małe - nie dawać efektu, o jaki Ci chodziło. Natomiast przy silnym źródle ciepła nie sprawdzą się klosze z tworzyw sztucznych.