Charakterystyka:

Nastawna głębokość wiercenia ze skalą
Masywna chromowa prowadnica 280x20 mm
Stabilne mocowanie z odlewu aluminiowego
Wysięg od środka prowadnicy do środka narzedzia 140 mm
Chromowane ramię oraz mocna sprężyna zwrotna
Frezowane prowadzenie
Regulacja wysokości przy pomocy śruby zaciskowej, zaciskowa obejma urządzenia wiercącego (20 mm pasowanie)
Obejma obustronnie uchylna do 90 stopni
Mocowanie "na stałe" za pomocą śrub

Dane techniczne:

Stół 120x220
Prowadnica 280x20 mm
Wysięg 140 mm
Posuw 30 mm


Wyposażenie podstawowe:

Zaciski do mocowania

Opinie Klientów - Stojak wiertniczy Proxxon MB 140/S - Micromot
Wojciech Ogorzeja

Narzędzia Proxxona to super sptrzęt tej klasy, nie ma obecnie na runku lepszego, bardziej pewnego i stabilnego. Mam wrażenie że ostatnio cena jest niższa niż jakiś rok temu, plus ogromna ilość akcesorii i końcówek. Dzięki tym urządzeniom można nieźle wyposażyć domowy warsztat majsterkowicza bo takim jestem, ale również profesjonaliści na pewno to docenią, ponadto polecam gorąco sklep internetowy "narzędzia.pl" Citinetu z Bydgoszczy super fachowa pomoc, doradztwo przy wyborze urządzeń, ci ludzie wiedzą co sprzedają, ogromne zaangażowanie w jak najszybsze dostarczenie sprzętu, otrzymałem go po 20 godzinach od złożenia zamówienia, zapakowany bezpiecznie bez uszkodzeń w orginalnych opakowaniach. Gorąco polecam.

Czy ta opinia jest pomocna?
0 / 2
de'Dal

Stojak sprawia wrażenie solidnej konstrukcji. Jest jednak zbyt lekki. Odlew powinien być żeliwny bądź należało podstawę dociążyć jakimś wypełnieniem (jak to robi INPOST :-). Prowadzenie w pionie - poprawnw i pewne. Niestety - spore luzy boczne. Mechanizm krzywkowy niedopracowany - krzywka powinna być metalowa a nie plastikowa. Podziałka do ustawiania głowicy niedopracowana. Bardzo trudno ustawić wiertarkę idealnie w pionie lub poziomie - tu są potrzebne zmiany. Stojak ze stolikiem krzyżowym i małym imadełkiem ślusarskim (stalowym), zamocowany ścickami stolarskimi do stołu pozwala nieco poszaleć ;-))

Czy ta opinia jest pomocna?
4 / 0
kurdziel

Bardzo lubię narzędzia Proxxona za trwałość wykonania, estetykę i typowo niemiecką praktyczność. Podbnie jest ze stojakiem wiertniczym. Dzięki obrotowej głowicy (tu mały minus za niejaką trudność wypionizowania) stojak może służyć nie tylko do wiercenia ale i frezowania czy szlifowania. Imadło narzędziowe również pasujące do zestawu umożliwia pewne zamocowanie obrabianego elementu. Małe wymiary i stosunkowo niska cena predydtynują ten produkt do wszelkich prac modelraskich. POLECAM!!!

Czy ta opinia jest pomocna?
1 / 0
Grzegorz

Stojak dosyć wygodny, z przydatną cechą płynnej regulacji końca opuszczania. Dosyć fajna jest również możliwość obracania głowicy uchwytu, ale ciężko jest ustawić ją potem w pozycji pionowej. Jedna dosyć istotną wadą tego stojaka jest jego mała masa co powoduje, że całość jest mało stabilna. Wadę tą można zniwelować dzięki możliwości przykręcenia stojaka do stołu.

Czy ta opinia jest pomocna?
0 / 1
Jacek

Stojak sprawuje się bardzo dobrze, jest jednak dość lekki, co powoduje, że w intensywnej pracy ze stołem koordynatowym potrafi latać po biurku. Poza tym nawet przy w pełni poluźnionym uchwycie, wiertarka wchodzi w niego dość ciężko, co trochę denerwuje, gdy często trzeba zmieniać wiertła. Poza tym wykonanie perfekcyjne.

Czy ta opinia jest pomocna?
1 / 1
Gwarancja
Gwarancja

12 miesięcy - zakup dokonany przez przedsiębiorcę (FV firma), 24 miesiące - zakup dokonany przez konsumenta (FV osoba fizyczna). Podstawą do rozpatrywania gwarancji jest dokument zakupu. Gwarancją objęte są uszkodzenia wynikające z ukrytych wad materiałowych powstałe w wyniku uszkodzenia podczas użytkowania zgodnego z przeznaczeniem.

Chcesz zamówić produkt? Szukasz dodatkowych informacji? Zadaj pytanie, a my skontaktujemy się z Tobą.

* Pola wymagane
Formularz kontaktowy