Koszty dostawy

Przy zakupie powyżej
1 000 PLN dostawa gratis (dla wysyłek standardowych).

Masz pytania? Zadzwoń!

52 323 68 00
Od pn. do pt. 8:00 - 17:00
Romanik

Siekiera siekieromłot do łupania merlin Romanik 59

Długość: 90 cm Masa: 2,5 kg

Kategoria:
Dostępne w magazynie. Wysyłka już o 16:00
Obecnie 17 szt.
-24% PROMOCJA
85 PLN 65 PLN
Cena brutto / 1 szt.
4 osób rekomenduje ten produkt
 • Symbol: 59
 • Nr katalogowy: 81654
 • EAN: 5907799681654
 • Gwarancja: .
Opinie Klientów - Siekiera siekieromłot do łupania merlin Romanik 59

Brak opinii. Bądź pierwszy i dodaj opinię o produkcie.

Siekiera do łupania Merlin 59  2,5 kg

Siekiery przez niektórych nazywane toporami zaliczają się do grupy narzędzi ręcznych. Siekiera zbudowana jest z dwóch głównych elementów: stalowej główki - siekiery właściwej i drewnianego trzona. Siekiery są różne w zależności od ich zastosowań. W Polsce najbardziej popularne siekiery to siekiery rozłupujące, które kształtem siekiery właściwej przypominają literę "A". Siekiery firmy Romanik to nasze polskie siekiery wyprodukowane przez rodzimą firmę Romanik S.A. Są to bardzo wytrzymałe i funkcjonalne siekiery, których popularność z roku na rok jest coraz większa ze względu na świetną ergonomię i najwyższą jakość.

Charakterystyka:

 • Wysokiej jakości siekiera merlin, której jedna końcówka służy jako siekiera, natomiast druga jako młotek, potoczna nazwa narzędzia to siekieromłot
 • Trwała i wytrzymała, pozwala na długą i niemęczącą pracę
 • Stożkowy trzonek bez konieczności zabezpieczenia klinem z czoła, długość 90 cm pozwala na użycie mniejszej siły przy uderzeniu
 • Idealnie nadaje się do rozłupywania pniaków, część służąca jako młotek pozwala na wbijanie klinów w duże pnie

Dane techniczne:

 • Długość ostrza: 90 mm
 • Wysokość ostrza:  215 mm
 • Długość trzonka: 90 cm
 • Masa: 2,5 kg

O firmie Romanik S.A.

Początek działalności firmy to lata 80, kiedy w 1984 roku rozpoczął działalność ślusarski zakład usługowy "Jan Romanik". W roku 1989 została zmieniona nazwa zakładu na TECHMŁOT. Druga połowa lat 90-tych to prężny rozwój przedsiębiorstwa skutkujący nabyciem kolejnych zakładów produkcyjnych na terenie Polski: Zakładów Narzędzi Gospodarczych w Końskich, tj. zakład w Krasnej k. Kielc oraz zakładu w Przedborzu woj. Łódzkie. Następnie bardzo istotnym zakupem w 2003 roku okazał się zakład produkujący trzony do narzędzi INTER-WOOD” zlokalizowany w Miastku woj. Pomorskie. Ostatnie 10 lat to czas licznych inwestycji oraz poszerzania oferty produktowej wzbogaconej o nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przełom 2007 i 2008 przyniósł kolejną zmianę nazwy w TECHMŁOT na ROMANIK S.A.  Wraz ze zmianą nazwy nastąpiła również zmiana formy prawnej i firma przekształciła się w spółkę akcyjną. Firma Romanik S.A. szczyci się przede wszystkim faktem, że są polską firmą, która umiejętnie łączy wieloletnie doświadczenie z nowoczesnością widoczną w ich narzędziach. Starają się zmienić postrzeganie narzędzi ręcznych (często kojarzonych z brudem i ciężką pracą) wśród swoich klientów na zupełnie nowe i świeże podejście do narzędzi jako do przedmiotów ładnych, wielofunkcyjnych i ułatwiających życie.

Artykuły
 • 2014-09-23

  Siekiery to proste narzędzia służące do ścinania, karczowania i rąbania drewna. Na rynku istnieje cały szereg siekier o różnej wielkości i przeznaczeniu. Jak zatem wybrać najlepszą?

Szukasz dodatkowych informacji o produkcie? Zadaj pytanie

Ostatnio oglądane:
Ukryj
+