Zestaw wiertarka + wiertarko-wkrętarka

G
JaToJa2 2018-01-14 08:55

Zestaw wiertarka + wiertarko-wkrętarka

Witam wszystkich,
potrzebuję sprzętu do prac domowych - wiercenie, wkręcanie itp. Ponieważ ściany są z keramzytobetonu, wiertarka powinna być mocniejsza. Potrzebuję też wkrętarki do prac typu skręcanie mebli itp. Pomyślałem, że może lepiej wybrać wiertarko-wkrętarkę, aby można przy okazji wiercić w miękkich materiałach.
Mam jeden typ jeśli chodzi o wiertarkę - Black&Decker KR1102K. Na wiertarko-wkrętarkę nie mam pomysłu. Wiertarka powinna być sieciowa, a wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Li-Ion. Budżet - wiertarka do 400 zł (max 450), wiertarko-wkrętarka do 300, choć wolałbym gdyby udało się bliżej 200. Sprzęt będzie wykorzystywany okazjonalnie, aczkolwiek chciałbym aby był na lata. Skłaniam się ku markowemu sprzętowi, nie marketowemu.
Czy mogę liczyć na Waszą pomoc/sugestie?

G
AmstiQ 2018-01-15 13:58

Re: Zestaw wiertarka + wiertarko-wkrętarka

Hmm może akumulatorowa wiertarko-wkrętarka CXS 10,8 V zdała by egzamin?? Ma niewielki ciężar (0,9 kg), niezawodny wskaźnik naładowania akumulatora, 12-stopniowa regulacja, i wiele więcej. Z przykrością stwierdzam, że za budżet który ty sobie wyliczyłeś, nic trwałego a tym bardziej dobrego z elektronarzędzi nie zdołasz kupić. Jedynie chińskie, nic nie warte podróbki, niestety takie realia. :)

G
pikus 2018-03-29 08:57

Re: Zestaw wiertarka + wiertarko-wkrętarka

sprawdz w ryobi sprzęt. Ja w tamtym roku hobbystycznie zacząłem zajmować się majsterkowaniem i teraz już mi to tak weszłow krew, ze na dzień kobiet robiłem taką półkę dla żony troche taką nowocześniejszą, bo juz sie długo prosiła i takie podstawowe sprzety wiertarka czy szlifierka się przydały akurat,a te narzędzia z ryobi mi najbardziej podpasowały.

G
melak 2018-04-12 22:17

Re: Zestaw wiertarka + wiertarko-wkrętarka

szukam dobrej wiertark-wkretarki, myślałem o aeg, wiem ze są znane z mocnych akumulatorów i ze dlugo można na nich pracowąc, myślę własnie o modelu z tej serii 18v

G
Radek 2018-05-16 15:04

Re: Zestaw wiertarka + wiertarko-wkrętarka

Jeżeli sprzęt potrzebujesz do pracy, ale prawdziwej pracy, to spoko. Używam wiertarek AEG i nie tylko na akumulatorze 18V od zeszłego roku. To mocny sprzęt i wytrzymymały. Na plus wychodzi także wygoda działania, bo ma wygodne rękojeści i zwyczajnie nie jest zbyt ciężki.

1