zestaw narzędzi

G
Kamil 2008-08-19 00:00

zestaw narzędzi

Witam!
Od jakiegos czasu przymierzam się aby kupic sobie zestaw dobrych narzędzi. Potrzebuję zestawu w takim stylu
http://www.allegro.pl/item414602940_zestaw_kluczy_94szt_klucze_nasadowe_promo_na_start.html
To jest przykładowy zestaw.
Napiszę do czego jest mi to potrzebne
-naprawa i obsluga motocykla (wszystko opiera sie głównie na imbusach)
- mniej lub bardziej drobne naprawy i wymiany w samochodzie
-jakies pierdółki w domu (pralka, fotel itp)
I wlasnie szukalem takiego zestawu. Moj świętej pamięci tato posiadał takowe dwa (super ekstra mocne zestawy ala auchan czy lidl - swoje kosztują, a trwałości zero) - ale:
-albo lamala sie ta "trzeszczotka" (luz w obie strony)
-albo nasadki byly miekkie jak z gumy i powyslizgiwaly sie
-albo skrzyneczka byla do bani i lamala sie po niedlugim czasie uzytkowania wskutek czego klucze lataly po chwili po calym garazu.
Nie daj Boze czlowiek zrzucil takie pudelko z polki i trzeba bylo zbierac no bo przeciez nie mozna bylo zamknac.
Dlatego mam do was prosbę abyscie uwzgledniając powyzsze potrzeby (zdaje sie standardowe) zaproponowali mi jakis zestaw którym moglbym naprawic wlasnie motocykl, cos w samochodzie czy domu bez koniecznosci wymiany zestawu jak trafie na mocniejsza srube. Cena rozsądna, myslę ze do 200-300 zl jezeli się da.
p.s - wiem ze taki zestaw nie nadaje się do profesjonalnych napraw i zapieczonych czy zniszczonych srub nie powinienem nim odkrecac, ale kazdy kto mial stycznosc z badziewnym zestawem wie o co mi chodzi.

G
p. 2008-09-24 00:00

Re:zestaw narzędzi

Myślę, że powinieneś pomyśleć o dwóch - trzech zestawach o mniejszej ilości osprzętu w jednej walizce, za to lepiej dobranych pod względem potrzeb.
Ja bym się pokusił o zakup na początek zestawu Proxxona 23040 dla dwóch wysokiej klasy grzechotek a potem okupił np. zestaw 23102.
Odpowiednio:
http://www.langelukaszuk.pl/oferta/cb0359e9-13a7-4921-a5b8-48b78fb02cf9/536.aspx
http://www.langelukaszuk.pl/oferta/eb4cc3c3-27b2-4dbc-9199-86eb8afa5a8b/540.aspx
To są adresy do strony dystrybutora, ale na rynku na pewno uzyskasz odpowiedni rabat :)
Pozdro!

Re:zestaw narzędzi

Polecam Proxxona, kupiłem niedawno ten zestaw 23040 55 cz. za 275 zł i naprawdę jestem zadowolony.Ukręciłem już nim niejedną zapieczoną śrubę więc to swiadczy o jakości (grzechotki i nasadki wytrzymałe, no i idealnie skalibrowane bo gdyby nie były to łeb śruby zrobiłby się okrągły a tu nawet nie ruszony, tylko śruba ukręcona, warto jeszcze zainwestować w jakiś dobry odrdzewiacz). Chciałem na początku kupić zestaw 94 cz Einhell ale pomyślałem że jak już inwestować to w coś porządnego i nie żałuję. Tak naprawdę spora ilość kluczy w takim dużym zestawie jest zupełnie niepotrzebna więc po co iść na ilość. Teraz przymierzam się do zakupu kluczy dynamometrycznych 1/4 i 1/2, myślicie że Jonnesway będzie dobrym wyborem? Można wyrwać za ok 200 zł za szt w wiadomym źródle, ze świadectwem kalibracji i instrukcją, chętnie kupiłbym z Proxxona ale tu już kasa większa i najczęściej brak świadectwa czyli pewnie klucze sprowadzane.

G
KOlarz 2008-12-18 00:00

Re:zestaw narzędzi

Zdecydowanie polecam firmę Proxxon

G
Michał 2008-12-19 00:00

Re:zestaw narzędzi

zgadzam się proxxon wymiata. cena adewatna do jakości.
pozdro

1

Producenci :