zakup młotowiertarki - remont / własne potrzeby

t
titan 2017-06-05 14:26

zakup młotowiertarki - remont / własne potrzeby

Witam,
Proszę o pomoc w wyborze młotowietarki SDS plus.
Przeznaczenie - kucie, wiercenie w betonie, tynku, cegle, itp - na własne potrzeby.
Obecnie w 2 mieszkaniach instalacja elektryczna + podkuwanie, wiercenie.

Głównie zależy mi na bezproblemowej pracy - narzędzie nie będzie używane codziennie. Chciałam by służyło długi czas.
Niezbędne cechy: 3 tryby pracy, sprzęgło, wymienna głowica: sds+ / wiertarska.
Mam takie typy.

Dewalt D25323K-QS ok 1100zł
Makita HR2811FT ok 1200zł
Metabo KHE 3251 ok 1550zł
AEG PN 3500 X ok 1550zł
Milwakuee PLH 28 XE ok 1650zł

Która firma czy też model jest godna polecenia ? Skłdaniam się raczej ku Makita / Dewalt - niższa cena i ogólnie dobre opinie. Ale może warto dopłacić?

A
Administrador de Rotopino.es 2017-06-12 12:16

Re: zakup młotowiertarki - remont / własne potrzeby

Z tych marek, co wymieniłeś to raczej wszystkie są profesjonalne i z takimi pracami, do jakich potrzebujesz, nadają się. Ja bym wziął deWalta, bo i cena dobra i sprzęt też dobrej jakości. Z tego co kojarzę to znajomy hydraulik pracuje tym mlotkiem i nie skarży się specjalnie.

G
Mike 2017-06-18 19:34

Re: zakup młotowiertarki - remont / własne potrzeby

Dewalt - sprzęt zdecydowanie najsłabszy z tych wszystkich. Mówię o mocy udaru bo trwałość taka sama u wszytskich - na czas gwarancji...

Brałbym Milwaukee albo Metabo. Bo mają najwięcej mocy rzeczywistej, (praktyczna szybkość wiercenia i podkuwania a nie parametry na papierze, których prawdziwości i tak nikt nie sprawdza). A Metabo miało program 1 rok zero kosztów. Nie wiem czy jeszcze jest...

m
mrhammer 2017-10-21 01:45

Re: zakup młotowiertarki - remont / własne potrzeby

Nieco tańsza opcja ale sprawdzona, mam na myśli model HR2630x7 z makitki. Sprzęt powinien Ci posłużyć na długie lata. Mam, osobiście używam i jestem zadowolony. Być może nie ma tylu opcji co wymieniłeś ale poczytaj o niej. Może Ci podejdzie i przy okazji zaoszczędzisz.

1