Zagłębiarka czy pilarka

G
PiotrekT 2012-12-07 14:54

Zagłębiarka czy pilarka

Witam!
Zamierzam kupić sprzęt do obróbki drewna (głównie cięcie wzdłużne meble własnej roboty). Nie do końca rozumiem jaka jest różnica między zagłębiarką a pilarką. Czy ktoś praktykujący może mi wyjaśnić? Z góry dziękuję.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2012-12-07 15:18

Re: Zagłębiarka czy pilarka

Wydawało mi się, że odpisywałem w drugim wątku...

To Ci powinno wyjaśnić:

http://www.youtube.com/watch?v=YUxXlMZWK9o

G
red 2012-12-14 11:13

Re: Zagłębiarka czy pilarka

Maciej Zdunski: możliwości są dwie - albo jesteś wyjątkowo sfrustrowanym sprzedawcą i liczysz na poprawę wyniku w ostatnim kwartale, albo nie potrafisz czytać... Autor wątku chce kupić zagłębiarkę, a Ty kierujesz go do sklepu z piłami spalinowymi... To żenada, czy coś więcej???

G
soso 2012-12-18 20:51

Re: Zagłębiarka czy pilarka

Zgłębiarka firmy Festool ST 55 tnie płyty laminowane jak na panelowej. masz bez odprysków. Ja mam zamiar kupić taką.

G
Tom72 2012-12-31 18:03

Re: Re: Zagłębiarka czy pilarka

Zgłębiarka firmy Festool ST 55 tnie płyty laminowane jak na panelowej. masz bez odprysków. Ja mam zamiar kupić taką.

A ciąłeś kiedyś taką? Porównywałeś krawędzie? Każda zagłebiarka będzie szczerbiła płytę. Faktycznie festool jest bezkonkurencyjny w jakości cięcia, ale musi mieć; ostrą tarczę (20 mb cięcia i orginalna tarcza wymaga ostrzenia) listwa prowadząca z guma dociskająca w idealnym stanie i listwa dokładnie wyregulowana do zagłebiarki.
W przeciwnym wypadku powstają odpryski.
I żadna zagłębiarka nie da jakości piły z podcinakiem

1