yato opinie

Do ostatniej strony »
G
gość ost 2011-11-10 12:55

Re: yato opinie

Mam zestaw YATO 3883 najbardziej uniwersalny zestaw zaspokajający prawie wszystkie potrzeby i cena jak za to bardzo przystępna. Grzechotki 1/2 3/8 1/4 i 1/2 jakby była gorszej jakości, chodzi głośno, jakby nie była dobrze spasowana, jakby żadnego smaru, aż się bałem tego używać. Ale jeśli podchodzę do samochodu z grzechotką, nasadką 17 i o ile mam siłę (bez rury) odkręcam koło to myślę że słabe to to nie jest. Jeśli chodzi o nasadki to są chyba nie do zniszczenia, śruba 15 kwadrat 1/2 przedłużka 1.5m zapieranie się nogami i odkręcone bez żadnego odkształcenia.
Co do innych firm nikt chyba nie wspomniał o normfest mają solidną grzechotkę. Ale numer jeden to moim zdaniem toptul, jeśli przegub wytrzymał pod kluczem udarowym chyba nie trzeba więcej pisać.

G
gosc 2011-11-17 18:12

Re: yato opinie

YATO – marka kierowana do profesjonalistów. Jest ona dobrze postrzegana na rynku zarówno pod względem jakości, jak i ceny oferowanych produktów. Cechuje się estetycznym, nowoczesnym wzornictwem, a oferta jest stale rozbudowywana o nowe linie produktowe. Pod marką YATO sprzedawane są przede wszystkim narzędzia warsztatowe, budowlane i ogrodowe.

G
franzu 2011-11-19 22:30

Re: yato opinie

Ja kupiłem niedawno komplet plaskooczkowych firmy SATA dozywotnia gwarancja http://www.satatools.pl/start . Pracuje w duzym zakladzie produkcyjnym przemysl samochodowy zamawiane narzedzia to najwyrzsza polka bezkompromisowa jakosc cena nie gra roli firmy narzedzi urzywanych to stahlwille nikt tej firmy nie wymienil. Nasadki na udarowych pneumatykach przykrecaja na dobe po ok 1500 srub i od 5 lat zadna nie padla to o czyms swiadczy torxy sthlwilla pzrykrecaja na dobe po ok 2000 srub jak automatyczny wkretak da za duza sile to zrywa sruba zdarza sie ze torx peka ale zdarza sie to sporadycznie naprawde mega jakosc ale cena nie do przyjecia przez mechanikow i zwyklych zjadaczy chleba. Pisze to raczej jako ciekawostke bo wiem ze nikt z nas takich kluczy nie kupi bo to narzedzia do seryjnej produkcji. W warsztacie u pana henia pewnie by sie nie zwrocily ale ASO to jak najbardziej. A mysle ze yato dla wiekszosci ludzi starczy czy inne narzedzia z tej polki cenowej. Jak kupuje narzedzia to kieruje sie stosunkiem jakosc cena bo niestety portfela z gumy nie mam Pozdrawiam wszystkich

G
Misiu. 2011-11-23 18:34

Re: yato opinie

witam.
Zakupilem zestaw narzędziowy YATO.Tydzień czasu popracowałem na tych kluczach i co nie co mogę powiedzieć.Co prawda nie prowadzę żadnego warsztatu,ale muszę powiedzieć że nie będą miały u mnie lekkiego życia.
Pierwsze co wypróbowałem je do odkręcania śrub przy głowicy w duzym ciągniku,i tu jestem zaskoczony ,bo zastosowałem rurę 1,5 m do odkręcania i nic.
Wszystko chodzi jak sie należy a srubki nie sa małe. ważna rzecz przy zakupie kluczy ,musicie zwrócic gdzie sa klucze wyprodukowane czy w tajwanie czy w chniach.Bo jak w chniach to nie dziwcie sioę że grzechotki będą wam wysiadać.
Jak narazie jestem zadowolony,za tą cenę.
Nasadki sa swietne .
jedna wada przydałoby sie więcej imbusów.
pozdrawiam użytkownikow Yato (Yato-wców)

G
Alojz 2011-11-29 06:57

Re: yato opinie

Mam pytanie odnośnie rdzewienia nasadek bitów z zestawu YT-3879.
Chciałem zakupić taki zestaw, ale widziałem go u kumpla, fakt używa go dość trochę i się teraz zastanawiam, czy to taka przypadłość narzędzi YATO że nasadki Cr-V rdzewieją? Może lepiej kupić Jonnasweya?

G
Łukasz 2011-11-29 15:31

Re: yato opinie

Pociesze Cie że Stahlwille i Gedore też łapią nalot, używaj i sie tym nie przejmuj.
To nie są stale nierdzewne, a końcówek tych się nie chromuje, tylko fosforanuje bo chrom łuszczyłby się przy używaniu.

G
artur 2011-12-31 09:59

Re: yato opinie

A co powiecie na narzędzia bahco? Przeszukiwałem całego neta i nie ma wiele na ich temat. To co znalazłem to podejrzewam że wypisywał to jakiś importer sprzedawca.

G
markumarku 2012-02-16 20:05

Re: yato opinie

Do wszystkich speców: YATO to polska nie chińska firma. Najpierw sprawdzić, potem obrzucać błotem. To dobra marka produkująca niezłe narzędzia.
Pozdrawiam

G
Peter 2012-03-06 22:26

Re: yato opinie

Nie polecam narzędzi YATO, to prawda są tanie, ale bardzo słabej jakości. Polecam takich producentów jak STAHLWILLE, GEDORE, nie do zajechania :). Dobry jest JONNESWAY i w przyzwoitej cenie :)

G
Bel-ami 2012-04-26 01:03

Re: yato opinie

Do wczoraj miałem całkiem dobre zdanie o narzędziach tej marki. Co prawda, jedyne ich produkty jakie posiadam to drobnica, rysik, jakiś kozik, cyklia... Niedrogie w miarę przyzwoite narzędzia. Niestety potrzebowałem wczoraj płatnicy na już. Jedyny sklep jaki miałem pod ręką miał w ofercie Yato, JobiProfi i inne wynalazki. Stwierdziłem, że firmę Yato przynajmniej znam, więc kupiłem ich płatnicę. Teflon, najwyższy model i w ogóle same ochy i achy sprzedawcy. Przeciąłem może 1mb i stwierdziłem, że takiego padła nigdy nie miałem w ręku, jak ona się ślizga, jak rwie... tragedia (I niech mi żaden mądrala nie napiszę, że to moja wina bo nie umiem ciąć. Bo wyrobiłem w życiu więcej mb płatnicami niż niejeden fachman w całej swojej karierze natnie pilarkami.) Sam fakt, że życzą sobie za to więcej niż symboliczną złotówkę już powinien zostać uznany za przestępstwo. Tego powinni nawet za darmo nie rozdawać. Nie polecam, wręcz odradzam, przynajmniej jeżeli chodzi o płatnice, w tej dziedzinie już zwykłe piły Castoramy biją produkty Yato na łeb.

markumarku- a jak myślisz jak jest z tymi "polskimi" markami? To tak jak Dedra czy np. Romet. Yato tak samo jest tylko dystrybutorem narzędzi w całości projektowanych i produkowanych w Chinach. Te same modele które spotkasz w ofercie Yato, znajdziesz w ofercie Proline czy w markecie Jula. Pewnie jeszcze w całej Europie to z 10 innych marek ma w ofercie te same narzędzia. Różnica polega na nadrukowanym znaczku.

PS.
http://detail.china.alibaba.com/buyer/offerdetail/754901548.html

Co prawda nie znam za bardzo chińskiego, ale z tego co się orientuję to raczej to nie jest oferta handlowa naszych rodzimych produktów eksportowanych na rynek chiński:)

G
Fred 2012-05-18 10:10

Brak konkretów

Z tego forum nie wiele można się dowiedzieć, bo 3/4 wpisów należy do przedstawicieli wymienionych marek. Stwierdzenie, że COVAL to to samo co TOPEX to już gruba przesada. Proponuje nie czytac tych bredni, tylko pójść po radę na pierwszy lepszy warsztat samochodowy i obejżeć jak wyglądają po latach użytkowania konkretne klucze.

G
kozakos 2013-10-01 17:49

Re: yato opinie

Rozumiem już że co do ruchomych narzędzi typu grzechotka, to jakość jest kiepska ale jak patrzeć na nasadowe klucze, imbusy, śrubokręty? nie obrabiają się? Kiedyś miałem torxy toya (a to ta sama firma o yato) i obrobiły się przy rozkręcaniu trzeciego telefonu... teraz w pracy używam king tony i jonnesway i trzeba przyznać że to jest coś. Ale przykład duże grzechotki kingtony mamy już ponad rok używane megaintensywnie, a małe jonnesway kupujemy nowe średnio co 2 do 3 miesięcy.

Do domu jednak nie stać mnie na taki sprzęt więc myślałem o kombinacji grzechotek jonnesway + reszta yato. Ma to sens?

G
Sławuś 2013-10-20 02:47

Re: yato opinie

Ludzie... yato to marka toyi (toya). A co za tym idzie - to również marka Vorel.

Posiadam własną firmę. Zatrudniam paręnaście osób.
Pracownicy rzadko używający narzędzi - ową markę yato chwalą, bo ekhem, się sprawdza.

Ale mam też wielu pracowników (typowych mechaników) którzy po prostu na codzień używają narzędzi i tam marka "yato" nie sprawdziła się w ogóle! Rękojeści narzędzi się łuszczą, okręcają, same robocze elementy (tzn. te które mają bezpośredni kontakt ze śrubą itp.) bardzo szybko się niszczą/pękają/zużywają.

Absolutnie nie mogę polecić tego typu narzędzi dla ludzi, którzy zarabiają na mechanice. Z kolei dla "niedzielnych majsterkowiczów" - mogę je polecić. Bo przy używaniu "raz na rok" - się sprawdzą.

G
Narzedziowyblogg 2013-11-22 17:36

Re: yato opinie

Marka Yato bardzo dobrze wygląda cenowo na sklepowych półkach. Sprzęt ten coraz chętniej wybierają fachowcy właśnie, bo to dobre połączenie jakości z ceną. Fajne na prezent. Poczytajcie: http://www.narzedziowyblogg.blogspot.com/2013/11/mikoajowe-prezenty.html

G
mateusz 2013-12-06 12:33

Re: yato opinie

Witam kupiłem zestaw dwa lata temu wszystkie narzędzia zaczynają korodować a były używane ok 10 morze 15 razy dla mnie to nie do zniesienia amatorsko urywacz i zęby zardzewiały padaczka teraz zakupiłem haito zobaczymy czy tez tak będzie

1 ... 4 5 6

Producenci :