Wysiadła kosiarka po wymianie oleju

G
Rafał 2014-08-25 22:28

Wysiadła kosiarka po wymianie oleju

Witam, - po wymianie oleju silnikowego w kosiarce spalinowej Electrolux przestał odpalać silnik. Olej wymieniłem dokonując przechyłu kosiarki o 90 stopni. po wymianie silnik jeszcze pracował ok 10 min po czym stanął zachowując się tak, jakby zabrakło benzyny w zbiorniku. Udało mi się jeszcze na krótko odpalić silnik po czym sam szybko zgasł. Czy ktoś wie jaka jest przyczyna? z góry dziękuję

G
Waldek 2014-08-26 08:20

Re: Wysiadła kosiarka po wymianie oleju

A sprawdzałeś filtr olejowy? Mógł się zalać przy przechylaniu kosiarki, mój sąsiad miał kiedyś taki problem.. Ale z tego co pamiętam wszystko wycyścił wymienił filt i śmigało :)

G
Rałał 2014-08-26 12:19

Re: Wysiadła kosiarka po wymianie oleju

Wpadłem na to, że filtr powietrza się zaoleił i wymontowałem go. Czyli próbowałem uruchomić bez filtra - nic z tego. Tak jakby prądnica się zaoleiła albo układ elektryczny. Czy to możliwe ? dokonałem tylko przechyłu kosiarki o 90 st i wylałem olej.

G
Marian 2014-08-26 13:37

Re: Wysiadła kosiarka po wymianie oleju

No wiesz.. z tego co mi wiadomo takich urządzeń nie powinno się w ogóle przechylać. Jedno co możesz sprawdzić to odręcić świece i sprawdzić czy na swiecy jest iskra i czy nie jest ona zalana paliwem. no bo jeśli tak to może być naprawdę kiepsko..

G
Rafał 2014-08-27 09:43

Re: Wysiadła kosiarka po wymianie oleju

A w jaki sposób wymienia się olej? ściąga szczykawką? Sprawdzałem świecę - faktycznie nie daje iskry - choć jest sucha. Po 2 dniach przerwy kosiarka odpaliła, ale po 30 sek pracy znów stoi.

G
Marek 2014-08-27 10:12

Re: Wysiadła kosiarka po wymianie oleju

Jeżeli trzymasz kosiarkę w wilgotnym pomieszczeniu bardzo możliwe, że pojawiła się wilgoć na cewce zapłonowej i dlatego nie ma iskry na świecy. Sprawdź to, może wystarczy wysuszyć ją, a jeśli nie to wymienić i przede wysztkim zmienić miejsce przechowywania kosiarki. Pozdrawiam

G
Gola 2014-09-05 21:01

Re: Wysiadła kosiarka po wymianie oleju

A według mnie, zrobiłeś rzecz, którą robić nie można. Olej z kosiarki należy usuwać za pomocą szczykawki i wężyka, a nie przez przechylanie kosiarki. W wyniku przechylenia olej z komory silnikowej wlał sie do filtra powietrza', tłumika i innych uprzedzeń które powinny być suche . Teraz ogranicza to swobodny dopływ/odpływ powietrza. Należy wszystko rozebrać, przeczyścić lub przemyc benzyną. Ot oc

1