Wybór szlifierki mimośrodowej

G
Andersh 2008-03-03 00:00

Wybór szlifierki mimośrodowej

Witam
Chciałbym zasięgnąć opinii pod kątem kupna na temat dwóch szlifierek mimośrodowych
- BOSCH Szlifierka mimośrodowa PEX 270 AE
oraz
- METABO szlifierka mimośrodowa SXE 325
Półka cenowa na dzień obecny to w obu przypadkach ok 300zł. Obie posiadają regulację prędkości i stopę 125 mm, papier mocowany na rzep.
Przewidywane zastosowanie to szlifowanie, polerowanie drewna pod lakier ale również i zdzieranie starych powłok lakierniczych z powierzchni do 1m2.
Moc pobierana porównywanych urządzeń wynosi odpowiednio 270 W i 250 W. Moc oddawaną podaje jedynie producent METABO i jest ona równa 100 W. W modelu BOSCHa spodziewam się podobnie.
Czy ktoś ma doświadczenie z tymi produktami? Może ktoś stał przed dylematem jak ja dziś?
Za wszelkie opinię dziękuję z góry.

G
Andersh 2008-03-06 00:00

Re:Wybór szlifierki mimośrodowej

i w temacie cisza
poszerzam więc pytanie na inne marki i modele;
zapytałem sprzedawcy Bosch i Skil, co proponuje i dostałem odpowiedź:
polecam wybór między:
SKIL 7460
oraz
BOSCH PEX 400 AE
Są to 2 bardzo podobne szlifierki, choć SKIL posiada jedną dość przydatną funkcję,
mianowicie system kontroli docisku, który pozwala na najlepsze dopasowanie siły
docisku do obrabianego materiału.
Natomiast BOSCH jest trwalszy i mocniejszy.
Nie polecma zakupu szlifierki PEX 270AE.
więc z PEX 270 AE zrezygnuję
ktoś coś doda?

G
boschfan 2008-03-07 00:00

Re:Wybór szlifierki mimośrodowej

No mam pex 400 ae - tyle ze starego bo z 1999 r. Na te lata dobrze sie trzyma no ale i ja go zbytnio nie obciazam. POLECAM.

G
goły 2008-03-07 00:00

Re:Wybór szlifierki mimośrodowej

A ja bym ci polecił dorzucić stówkę i kupić to :
http://allegro.pl/item319278887_szlifierka_oscylacyjna_gex_125_1_ae_bosch.html
tutaj gociu go testuje:
http://www.getwoodworking.com/news/article/mps/UAN/125/v/1/sp/
ja posiadam PEX-a 125 i GEX-a 125AC - Gex jest o niebo lepszy , mniej drgań i ciężko go zatrzymać :], zielonego sprzedaję bo tylko leży w szafie :p

G
Andersh 2008-03-08 00:00

Re:Wybór szlifierki mimośrodowej

faktycznie GEX 125-1 AE BOSCH a zwłaszcza z tego linku jest ofertą ciekawą, dobrze jest jednak prcować jedną ręką a drugą mieć wolną, przytrzymywać materiał etc
szlifierki takie jak PEX 400 są duże gabarytowo i zalecane raczej do większych prac
przy GEX 125-1 liczyłbym na precyzję i wygodę w użytkowaniu, a do renowacji platu stołu, ławy czy wyszlifowania nowego na pewno wystarczy
sugestie mile widziane

1

Producenci :

Kategorie :