Wkrętarka Skil czy Makita???

G
Irek 2014-07-22 10:07

Wkrętarka Skil czy Makita???

Zastanawiam się nad wyborem wiertarko-wkrętarki i mam problem taki, że widziałem Skil F0152321AA i Makita DF330DWLE, fakt, że maikta droższa, ale paramentry ma pdobne. Dlatego też czy kupować tą droższą czy tanszą. Pottzebuję do użytku w domku, amatorsko.Doradzicie??? Dzięki

G
rrrrrrrrrrrrr 2014-07-22 21:29

Re: Wkrętarka Skil czy Makita???

Nie porównuj skila do makity-to nieporozumienie...Najlepiej idż do sklepu i zobacz jaka wkrętarka najlepiej ci leży w dłoni,bo niby wszystkie podobne ale jednak zupełnie różne...Mnie najlepiej pasują Hilti(cena kosmos) oraz Bosch(możesz się poważnie zainteresować).Poza tym każda profesjonalna będzie dobra do użytku amatorskiego.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-07-23 00:06

Re: Wkrętarka Skil czy Makita???

Błędem jest bezgranicznie ufać marce... W tym konkretnym przypadku Makita nie porywa trwałością. Uważam, że to jeden z gorszych modeli na rynku w tej klasie i jeden z najsłabszych tego producenta.

O ile pamiętam, jest to model, który nie posiada systemu ochrony ogniw (w li-ion to bardzo ważne - nie należy ich przeładowywać, zbytnio wyładowywać oraz przegrzewać). Skil ma elektronikę, pewnie gorszej jakości ogniwa i dwuczęściowy uchwyt. Makitę raczej bym odrzucił.

D
Dominick 2014-07-23 04:38

Re: Wkrętarka Skil czy Makita???

A jaki budżet? Kupowanie profesjonalnej wkrętarki do zastosowań typowo domowych średnio się opłaca - sprzęt oczywiście działać będzie ale po co przepłacać? Ja mam Trytona TUV18BK2, cena przystępna (zapłaciłem 279zl) i póki co sprzęt działa bez zarzutu. W zestawie sa 2 baterie niklowo-kadmowe więc nawet jak Ci jedna padnie to przekładasz i działasz dalej. Sprzedawca proponował mi tego samego Boscha co Tobie i póki co nie żałuje że wybrałem trytona. A co do tego czy wygodnie się nią pracuje - ostatnio moja dziewczyna się do niej dorwała i robiła mocowania na karnisze także widzisz :P

G
Irek 2014-07-23 08:02

Re: Wkrętarka Skil czy Makita???

Dzięki wielkie. Przejdę się dziś i zobaczę jak mi w dłoni lezą i co mi doradzi sprzedwca. dam wam znać.

G
Maciek 2014-09-13 12:15

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1