Wiosenne porządki w ogrodzie - jaka pilarka?

G
Daras 2015-03-02 15:37

Wiosenne porządki w ogrodzie - jaka pilarka?

Witam, mam do przycięcia kilka drzewek u siebie na działce. Ostatnia piła mi nie chce działać a naprawa się nie opłaca. Co polecicie?

G
Gawron 2015-03-03 13:29

Re: Wiosenne porządki w ogrodzie - jaka pilarka?

Bosch AKE 30 S dobrze idzie jest poreczna, dwa sezony przezyla bez awarii, zbieram sie do sprawdzenia jej i przygotowania do 3 :)

G
Dominik 2015-03-11 11:40

Re: Wiosenne porządki w ogrodzie - jaka pilarka?

Niestety tak to już jest w dzisiejszych czasach, że zepsuty sprzęt lepiej wyrzucić niż naprawić. Jeżeli chodzi o pilarki to na pewno polecam Tobie przede wszystkim spalinowe. Może trochę więcej hałasu robią niż wersja elektryczna ale są praktyczniejsze i zazwyczaj mają większą moc.

G
Koniak 2015-03-13 00:25

Re: Wiosenne porządki w ogrodzie - jaka pilarka?

za małą kasę teraz można dostać całą masę różnych sensownych pilarek, rynek sie rozrósł. Do ogródka czy gałązkę przyciąć na pewno bierz elektryczna, nie ma sensu pakować kasy w spalinową bo nie wykorzystasz jej możliwości a kosztuje więcej.

k
karol.janik 2015-03-31 14:10

Re: Wiosenne porządki w ogrodzie - jaka pilarka?

polecam to co moi poprzednicy...

k
karol.janik 2015-06-03 12:48

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

k
Tomek, Grupa Topex 2015-07-14 15:43

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

E
Ekspert Grupy Topex 2019-06-03 12:47

Re: Wiosenne porządki w ogrodzie - jaka pilarka?

Witam,

Do prac przydomowych i ogrodowych najlepiej wybrać pilarkę spalinową ze względu na brak konieczności doprowadzenia kabla zasilającego. Poza tym szukałbym pilarki o krótkim mieczu (30-40cm) i jak najniższej wadze, co zapewni wyższą precyzję i łatwość obsługi, przy założeniu oczywiście, że nie planujemy ścinania drzew o dużej średnicy pnia. Na koniec jeszcze kwestia bezpieczeństwa: ważne jest, żeby pilarka posiadała stoper, który zatrzyma łańcuch przy odbiciu pilarki od ciętego materiału.

Z mojej strony mogę polecić pilarkę GRAPHITE 58G941. Długość ostrza wynosi 305mm natomiast waga urządzenia (bez łańucha i ostrza) wynosi 3,1kg. Maksymalna prędkość obrotowa to 3500 obr./min. Posiada hamulec zatrzymujący łańcuch przy podbiciu oraz amortyzator zwiększający stabilność pilarki przy pracy. Poza tym w zestawie otrzymasz wysokiej jakości łańcuch OREGON. Ważne jest, że pilarka posiada 2-letnią gwarancję (również na fakturę) i serwis pogwarancyjny w Polsce, dzięki czemu raczej nie będzie sytuacji, w której bardziej opłaca się kupić nową pilarkę, niż naprawić usterkę.

Tomek

1