Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

G
zenek 2007-08-15 00:00

Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

witam!
zamierzam kupić jakąś wiertarkę udarową do okazjonalnego wiercenia w betonie, bo ciągłe pożyczanie jest nieco kłopotliwe; pożyczałem ostatnio taką z udarem el.-pneum. - jak dla mnie, to istotnie wchodzi jak w masło, ale takiej nie kupię, bo wielkie a i do prac w drewnie toto raczej się nie nada (a obecna -stara kiedyś przecież padnie);
miła pani z OBI odradziła tamtejsze OMI 850W (że imitacja...), twierdząc, że najtańszy Skil (nieco ponad 100zł)już da radę - ale to sumie też Chińczyk;)
przeglądając towar na półkach trafiłem na ww. AEG za 299zł-wyszło, że to chyba najtańszy nie-Chińczyk (a może już też?);
w każdym razie model dla marketów, nie ma go w katalogu;
czym to się różni od najtańszych modeli z katalogu (poza różnicą raptem 30W)?
da to się naprawić, jeśli padnie po gwarancji?
ew. myślałem o jakimś najtańszym Boschu niebieskim (nie pamiętam symbolu, 500W coś ok. 350zł) lub Makicie HP1621K;
czy tymi dwie ostatnimi będę się bardzo męczył w betonie w porównaniu z młotowiertarką el.- pn.?

G
mirek 2007-08-15 00:00

Re:Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

Niestety kolego jeśli nie chcesz się zbyt męczyć przy wierceniu w betonie to jedynym rozwiązaniem jest sprzęt z udarem elektropneumatycznym. I niezależnie od tego czy kupisz skila , aeg, niebieskiego boscha , makite , metabo czy cokolwiek z udarem mechanicznym nie będzie takich efektów jak przy el-pn. Ja osobiście mam 500 watową zwykłą wiertarkę skila i dopóki nie nabyłem młotowiertarki to dawała radę w betonie. Oczywiście mówię o wierceniu do max 8mm i raczej sporadycznie , choć powierciłem nią otwory do listw przypodłogowych a było tego ze 150 (6mm) i dała radę, gorzej z moimi rękami potem było :) . Dlatego polecam młotowiertarkę ( do domu starczy Ci einhell) a do prac w drewnie starcza najzwyklejsza bezfirmówka z marketu.
Pozdro.

G
zenek 2007-08-19 00:00

Re:Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

dzięki za uwagi; w perspektywie najbliższych miesięcy mam w planach łączne max. ze 20 otworów fi 6mm , więc jednak zakup choćby najtańszej młotowiertarki wydaje mi się lekkim zbytkiem;
ostatecznie kupiłem najtańszego Sparky (czyli Bułgar, pochodzenie podzespołów jest sprawą otwartą; np. kabel na pewno z Dalekiego Wschodu:) za niecałe 200zł;
z najtańszych nie-Chińczyków jest jeszcze Perles of Switzerland, czyli słoweńska Iskra:)
polska Celma z udarem - to już 300zł;
BTW: ta zielona dwubiegowa Celma (bez udaru) jest niezwykła na skale światową - pozostaje w ofercie chyba jeszcze od czasów gierkowskich, kiedy zakupili licencję;
najtańszy Bosch niebieski - to Malezja; można go kupić poniżej 300zł (oczywiście z gwarancją etc.);
najtańsze Metabo - też made in Ludowa Republika Chin;
a ww. Makita - Wielka Brytania;

G
partyzant 2007-08-20 00:00

Re:Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

kolego jeżeli chodzi o AEG 600R to sprawa jest prosta. Typowy niemiecki sprzęt i niezawodny. Różnica miedzy modelem 630R jest taka, że jest 30W silniejszy i posiada IMB (Integrated metal block) czyli blok metalowy. Odznacza się to tym, że jest trwalszy, ale zapewniam że ta 600R jeżeli będzie używana jako sprzęt domowy pochodzi ci kilka dobrych latek o ile nie kilkanaście. (Moim zdaniem LUUUUUŹNO)
Zresztą ja osobiście kupno tej wiertarki określam bardziej jako inwestycje.

G
killgore 2007-08-28 00:00

Re:Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

Polecam AEG z czystym sumieniem, sprzedaliśmy kilkadziesiąt sztuk ich wiertarki i ZERO reklamacji.

G
JK 2009-05-04 00:00

Re:Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

SBE 600R kolego też posiada IMB;) to wersja bez walizki w standardzie i jest modelem akcyjnym. Czyli takim tańszym który promuje markę.

G
Wojtek 2009-05-04 00:00

Re:Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

Witam !!!
AEG bardzo dobry sprzęt, a na dwadzieścia otworów fi 6 to młotkowiertarka to trochę dużo jesli potem miałaby leżeć i kurz zbierać.
Zwykła wiertarka i dobre wiertło i hejka.
Choć przydoałoby się trochę więcej mocy.
Może CELMA PRCm13AEO lub Makita 1631K.
Zwłaszcza ta druga, tylko że budżet chyba do 400 dojdzie.
Pozdro.

G
gość 2010-06-02 20:43

Re: Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

AEG to chińczyk, i aeg tego nie ukrywa, a ich jakość i tak przewyższa boscha i makite, są oczywiście modele produkowane w niemczech, ale w chinach mają 2 fabryki,

G
gość 2010-06-02 20:54

Re: Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

600 to chińczyk - dobry miałłem 3 lata (wiercenie w kwasówce, potrafiła dymić, grzać się że nie można jej było w rękach utrzymać, ale działała, sprzęt nie do zdarcia, a elektronarzędzi raczej nie szanuje - makite kolegi spaliłem w 15 min.)
630 produkowana jest w niemczech (i stąd ta różnica cenowa)
obie mają takie same wyposarzenie
a i AEG zmieniło kolor na pomarańczowy

G
JK. 2010-06-03 15:14

Re: Wietarka AEG 600R - prośba o opinie

A to ciekawe;) bo na moim "chinczyku" Pisze Made in Germany;) - może niemcy są juz tak dobrzy że produkują chińczyków??;)))))

Dobra żarty na bok, Wiertarka AEG SBE 600R to produkt NIEMIECKI, AEG nigdy nie twierdzi ani nie twierdziło że robi ją w Chinach. A co do modelu AEG SBE 630R to różnica polega na opakowaniu! 630 stka jest sprzedawana z Vario-boxem który kosztue troche więcej niż kartonik, poza tym ma ciut więcej mocy, ale i kabla 600stka ma go 2 m a 630m standardowe 4m. Dlatego też jest ok. 100zł droższa.

1

Producenci :

Kategorie :