wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

G
radius 2008-09-24 00:00

wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

czy ktos z Was mial okazje pracowac badz chociaz przyjrzec sie blizej tej wkretarce? potrzebuje kupic wiert-wkr do prac amatorskich do ok 300 zl (mac allsiter 230 zl). w instrukcji podano ze ta wkr ma 12 Nm max, niestety neiwiem czy to malo czy nie nawet niewiem jak to sprawdzic. potrzebuje wkretarke do prac amatorskich czasem cos wkrecic w drewno (lite, esb), czasem cos wywiercic w tych ze materialach. do metalu czy betonu bede uzywal mojego mlotka dfr 2-26. poweidzcie czy warto kupic taka wkretarke? na plus zaliczam baterie litowo jonowe i to 2 sztuki. natomiast kompletnie niewiem czy reszta jest ok. porownywalem np ze skilem 2006/2007 no niby sa mocniejsze 12v czy 14,4v ale juz moment duzo slabszy bo odpoweidnio 9 i 10 Nm, oraz baterie nicd. Prosz eo porade :), czy te 10,8 v i 12 Nm wystarczy do moich prac?

G
marek 2008-09-28 00:00

Re:wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

Jestem posiadaczem takiej wkrętarki i mogę powiedzieć , że sama wkrętarka jest ok. jest silna , mała i zgrabna - bardzo fajnie jest nią pracować . Niestety nic dobrego nie mogę powiedzieć o ładowaniu baterii. Mimo , że są litowo-jonowe , czyli bardzo dobre to czas ich ładowania do 90% pojemności nigdy nie był krótszy od 5,5 godziny (bardzo długo), mimo tego ,że producent podaje w opisie ,że czas ładowania trwa od 3-5 godzin . Cały efekt kompletu psuje właśnie ładowarka , która przy tego typu akumulatorach wygląda na archaiczną .
marek

G
marek 2008-09-28 00:00

Re:wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

W uzupełnieniu mogę dodać , że najważniejszym parametrem wkrętarki jest moment obrotowy podany Nm ( w niutono-metrach)im większy tym jest mocniejsza . Wielu użytkowników jest w błędzie i myśli ,że im więcej akumulator ma Volt tym wkrętarka jest mocniejsza , nic bardziej błędnego , dlatego wielu sprzedawców nie podaje parametru momentu obrotowego lub go świadomie zawyżają. Moment obrotowy 12 Nm do prac domowych jest zupełnie wystarczający.
marek

G
jarekt 2008-10-08 00:00

Re:wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

Po pierwsze odradzam ta marke. Dalem sie nabrac na wyrzynarke ktora parametry miala swietne jednak nie sposob bylo jej porownac z duzo slabszym, najtanszym boshem. Tragedia i najgorszy zakup jaki pamietam jesli chodzi o elektronarzedzia.
Co do wkretarki o ktora pytasz to mam Bosha z podobnymi bateriami - kosztal fortune ale kocham go miloscia do grobowej deski (ladowanie aku w 15 min., mikro rozmiary itp). Takie akumulatory z samej swej natury posluza o niebo dluzej niz NiMH (brak efektu pamieciowego) jednak dla mnie wyglada to tak jakby technologie z mercedesa wsadzic do Tico. Zanim zalety tych akumulatorow stana sie widoczne sama wkretarka rozsypie Ci sie w rekach....

G
Monter 2009-09-04 00:00

Re:wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

Mam tą wkrętarkę. Za takie pieniądze nie ma co oczekiwać cudów. Jest wystarczająca do prac półprofesjonalnych, tzn. kilka godzin w tygodniu. Akumulatory NiMH też mają efekt podobny do pamięciowego, nazywa sie efektem leniwego akumulatora. Znaczy to że po doładowaniu akumulatora jego pojemność jest prawie identyczna, za to napięcie maleje i utrzymuje sie już na niższym poziomie. Dla niektórych urządzeń jest to bez znaczenia. Producenci świetnie to ukrywają, mówiąc tylko że nie ma efektu pamięci. Akumulator Lion przynajmniej nie ma tych wad i nie ulega samorozładowaniu w takim stopniu jak Nimh i NiCd

G
JK 2009-09-04 00:00

Re:wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

Za taką kwote radze kupić sobie Kressa 12 AS Set, w praktikerze mają go teraz za 269zł. Może too nie Li-ion, ale wkrętarka mocna ok 25Nm, szybkie ładowanie, 1,7ah i przede wszystkim można ją nazwać profesjonalną. I prawdopodobnie przeżyje twory maccalistera.

G
herbet 2011-03-02 20:41

Re: wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

witam... wlasnie kupilem b&d epc188 i powiem ze jakos nie wierze ze rok mi to wytrzyma.... maca juz chyba lepiej bylo wybrac kolos jest moc ale wieje chinami z silniczka:/

G
Sasza 2011-03-02 22:43

Re: wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

A czym wieje z twojego B&D ???

G
herbet 2011-03-03 19:42

Re: wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

wlasnie opisuje ze zaluje ze kupile b&d bo wieje chinami z niego ...dalbym mniej za maca a wiele opini czytam ze stawiaja go nawet wyzej b&d jesli chodzi o trwalosc i moc... z maca mam mrh950 wiertarka z udarem i to na prawde porzadna maszyna ...swoje juz zrobila a bez jednej awarii

G
herbet 2011-03-03 19:46

Re: wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

a wlasnie kwestia ze kolos wielki z tej b&d i nie nadaje sie to do plyt gk...ciezkie i wielkie ..chyba chcieli ta budowa powolac sie na dewalta tylko ze plastik na b&d watpie aby wytrzymal upadek na beton z 5m ma budowe rownie konkretna jak suszarka do wlosow za to wazy okropnie

G
marciniakww71 2014-12-22 13:57

Re: wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

a mi po wkreceniu kilku wkrętów do kołków rozporowych szlak trafił pierwszy bieg wiec uwazam ja za szrot

G
jakuza 2016-03-06 21:43

Re: wiertarko wkretarka Mac allister 10.8 v LION

Powiem tak-miałem okazję poznać od wewnątrz większość z tych urządzeń i tak naprawdę to niewiele z nich jest wart polecenia a już napewno nie wkrętarki czy młotowiertarki dlaczego-dużo można mówić,lecz np szlifierka taśmowa mbs 800,czy frezarka górnowrzecionowa przy rozsądnym użytkowaniu posłużą długo.wracając do w/w wkrętarki to u mnie elektronika nie działa jak powinna w dodatku mocno rozbudowana w celu ochrony ogniw co skutkuje długim czasem ładowania,więc uzywam wkrętarki hilti a mc alister leży i zawala kąty jednym słowem nigdy więcej takiego badziewia

1

Kategorie :