Wiertarko -wkrętarka do użytku domowego i do warsztatu

G
Michał 2017-09-08 11:22

Wiertarko -wkrętarka do użytku domowego i do warsztatu

Witam
Szukam wiertarko - wkrętarki, głównie do użytku domowego - jakieś skręcanie mebli, przykręcanie płyt kartonowo - gipsowych (stawiam właśnie mały domek letniskowy, więc sporo tego będzie), itp. Oprócz tego od czasu będę jej potrzebował w przydomowym warsztacie - przy 3 samochodach, w tym jednym klasyku i drugim, kilkunastoletnim parchu czasami się coś ukręci i trzeba się posiłkować wierceniem, a dużą wiertarką nie wszędzie się dojdzie. Udar nie jest mi potrzebny, do wiercenia w ścianach i ciężkiego tyrania mam normalną wiertarkę. Zależy mi na poręczności i niewielkich wymiarach, trwałości, szybko demontowalnym zacisku i walizce (za dużo gratów już mi się wala luzem). Ze względu na zastosowanie warsztatowe szukam raczej czegoś niezbyt wielkich rozmiarów, budżet do max 1000zł. W oko wpadło mi AEG BBS-12C2 w zestawie z przekładnią kątową za 900 z hakiem, głównie za sprawą małych wymiarów i przekładni, która (przynajmniej teoretycznie) mocno ułatwi pracę w ciasnych miejscach. Nie wiem tylko, czy tego typu wkrętarka nie będzie za słaba do rozwiercania urwanych śrub itp (moment dokręcania 32Nm)? Da radę, czy do takich zastosowań zapomnieć o tego typu maleństwach, bo i tak nic z tego nie będzie? Ewentualnie jeśli nie ta AEG, to co byście polecili w cenie poniżej 1000zł?

1