wiertarko-wkrętarka Celma wak12

G
zyg 2006-02-19 00:00

wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Znalazłem w ofercie wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Celmy WAK12 (chyba jednobiegowa, nie pisze jaki akumulator, ładowarka transformatorowa). Czy ktoś coś wie o tym sprzęcie lub używa takiej wiertarki. Proszę o opinie
zyg

G
Krzysiek 2006-03-03 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Nie używam tego sprzętu ponieważ wogóle nie używam akumulatorowych elektronarzędzi (nie ma takiej potrzeby) ale wiem jedno Celma dawniej produkowała narzędzia które trwałością napewno dorównywały najlepszym firmom jeżeli ich nie przewyższała, dziś po przemianach ustrojowych może obniżyła loty ale jeżeli nie to ręczę że od strony mechanicznej, konstrukcujnej, trwałości jest nie do przebicia przez pozostałe firmy.

G
Paweł 2006-03-04 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Zobacz tutaj . Wygląda jak starsze modele Makity (licencja ?).

G
Paweł 2006-03-04 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Uppppsss. Jeszcze raz Ja. http://www.celma.com.pl/

G
zyg 2006-03-07 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Dzięki za odpowiedzi. Zaryzykowałem i właśnie nabyłem tę wiertatko-wkretarkę. Z wyglądu jest bardzo podobna do starszej makity. Jak się sprawuje napiszę jak tochę popracuję. Mam Celmę jednobiegową (700 W, uchwyt 13 mm)już chyba ponad 10 lat (wykorzystywana amatorsko) i sprawuje się dobrze. Można przycisnąć przy wierceniu bez obawy, że coś jej się stanie. O dawnej Celmie też mam dobre zdanie. Nowej nie znam.
zyg

G
Student1982 2007-01-09 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka Celma wak12

i jak oceniasz tą wkrętarek

G
Student1982 2007-01-27 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka Celma wak12

I jak ją oceniasz (sąsiad chce kupić tanie wkrę.-wier. musi kupić koło 5 -6 sztuk) więc mu powiedziałem właśnie o Celmach ale nie wiem kompletnie gdzie szukać na ich temat jakichś opinii (sąsiad niestety nie ma neta wiec prosił mnie)

G
Paweł 2009-07-22 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Celma 13Aeo Bardzo solidny produkt można wywiercić otwory w żelbetonie z dużą precyzja bez większego wysiłku. Duża moc, jakość i trwałość za niską cenę. Polecam !!!

G
Krzysiek 2013-02-23 11:10

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
TF 2013-04-17 01:30

Re: wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Mam w/w Celme.

Myslalalem o Metabo BS 12 (z ich 3 latami gw). Kupilem Celme z ciekawosci + dostepnosci baterii 1,5 i 2 Ah (dobre ceny)

To co zauwazylem w Celmie (nieuzytkowe)
- opis walizki, instrukcja (inne dane co do obrotow)
- waga 2Ah to 1,6kg a nie jak pisza 1,5kg
- plastik obudowy gruby ale z wadami odlewniczymi
- zamiast tabliczek znamionowych czy sitodruku - tanie odklejajace sie naklejki na wkretarce, ladowarce i walizce

Uzytkowe:
+ glowica na qi 13mm + z mozliwa reczna kontra zacisku
+ lekka
+ ma naprawde duzy moment
+ baterie laduja sie szybko i czasowo sa ok, malo kosztuja jako nowe

- bit tylko na +
- brak miejsca na bit jak w WAK14

G
TF 2013-06-09 23:06

Re: wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Z nowosci o mojej Celmie.

Juz w naprawie gw (jesli sie okaze gw bo moze i nie)

Uchwyt dostal takich luzow ze ...

A wkrecalem i wykrecalem listwy paneli. Zobaczymy co serwis powie. Moze cos sie poluzowalo ...

G
TF 2013-07-01 10:38

Re: wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Serwis odeslal mi sprzet w takim stanie jak dostali.
Po konsultacji w serwisie zewnetrznym - wkretarka w ponownej reklamacji.

Dla mnie ta firma juz nie istnieje.

G
rzekłem ja 2013-07-03 16:48

Re: wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Bo ta firma teraz to kupa śmiechu. Wykupili ją zagraniczni inwestorzy. Sprzedają sprzęt albo technologicznie zacofany o 20 a niektóre modele nawet 30 i więcej lat( jak np. starożytna kopia Bosch HSH10), albo sprzęt chiński i koreański i wmawiają wszystkim że to Made in Poland. Wkrętarki akumulatorowe robi dla celmy firma Tosan.
http://www.tosantools.com.cn/prod.aspx?MenuID=111&pid=111
http://en.tosantools.ir/index.php?option=com_zoo&task=category&category_id=27&Itemid=181

Pewnie zabrakło im części w serwisie do tego modelu i musisz poczekać na statek z chin.

G
Marek 2015-08-17 01:06

Re: wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Ja mam i wszystko działa ok.
I nie tylko WAK 12 mam. Mnie się na tym dobrze pracuje i nie mam problemów z narzędziami.

G
Marek 2015-09-17 21:06

Re: wiertarko-wkrętarka Celma wak12

Ja mam, używam i jak dla mnie naprawdę dobra wkrętarka. Mocna, wytrzymała. Polecam

1

Producenci :

Kategorie :