wiertarka udarowaPOWERMAT

G
roman 2011-10-16 21:34

wiertarka udarowaPOWERMAT

Witajcie. Czy ktoś wie coś na temat wiertarek powermat . Cena jest zachęcająca około 130 zł. od 2000W-2500W. Model który chcę wybrać to:Z1A2-26SRE. Proszę napiszcie czy warto. roman.

G
tsyts 2011-10-17 09:13

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

2500W mówisz ? to jest potencjalna moc młotka przed odlotem ... w kosmos ;)

jak chcesz cos taniego to kup cos z oferty LM lub Casto na paragon przynajmniej ci wymienią od reki jak sie okaze ze to szrot totalny.

G
PanFleks 2011-10-17 09:22

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

Roman - Powermat to głównie Azja, tak samo wyglądające narzędzie znajdziesz pod kilkoma innymi nazwami, . Nie napisałeś, do czego potrzebujesz narzędzia, więc musisz poczekać, aż ktoś z kolegów włączy swoją szklaną kulę i powie, czy to dobry wybór ;-)

Zanim kupisz, odpowiedz sobie na pytania:
-> do czego potrzebujesz?
-> ile możesz wydać?
-> co obejmuje gwarancja i jak się ją realizuje?
-> co po okresie gwarancji?
-> czy koszty wysyłki do serwisu nie przekroczą wartości narzędzia (albo raczej kiedy przekroczą;-))?
-> czy możesz sobie pozwolić na wysyłkę do serwisu i oczekiwanie na naprawione/nowe narzędzie?

Jeśli potrzebujesz narzędzia na raz - bierz w ciemno. To nie są narzędzia do ciągłej pracy, dużo zależy od tego, na jaki egzemplarz trafisz. Dla mnie też porażką jest fakt, że główny dystrybutor sprzętu nie podaje w specyfikacji technicznej energii uderzenia, która w tego typu sprzęcie jest jedną z kluczowych informacji... Kwestia mocy - ponieważ to klon Euroteca, to i moc sklonowali - oczywiście mam nadzieję, że nie bierzesz tej mocy "na poważnie"...

G
Użytkownik )właściciel( 2015-02-19 23:44

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

Wiem, że ze względy na wiek pewnie pies z kulawą nogą tu już nie zagląda, ale mimo wszystko napiszę.

Używam tego "sprzętu" sporadycznie do użytku prywatnego od kilku lat.
Mimo, że sporadycznie, to wiercę tylko w żel-betonie (wielka płyta).

Nawiercałem ścianę z dwóch stron wiertłem 12 (nie jednym bo kapitulowały w trakcie) w sumie chyba z 250 - 300 20 centymetrowej głębokości otworów.
Poprawiałem na ukos 16 o długości 50-60 cm. Włączało się przy tym czasem sprzęgło.
Następnie odkuwałem kawal ściany z prętami zbrojeniowymi , które musiałem w końcu odciąć kątówką.

Nie wiem czy jestem przewrażliwiony, ale dawałem jej co jakieś 50 otworów odpocząć, bo się trochę grzała w miejscu gdzie jest przekładnia.

To był jej chrzest bojowy, który myślałem kupując ją będzie jej ostatnim popisem a ta nadal się trzyma.

Ostatnio nawiercanie żelbetonu i przekuwanie miedzy nimi pod nową instalację i puszki elektryczne. Dwa wiertła 12 wyzionęły ducha przy tej operacji gubiąc widię, i złamał się przecinak.
W międzyczasie drobne wiercenia i pożyczanie wiertarki znajomemu (nie wiem co robił).

W sumie nie mam wielkiego porównania, bo używałem tylko mlotowiertarki Toya i dwóch roznych Hiltaczy.
Porównując:
- najtańszy - Powermate
- Najmocniejszy udar - duży Hilti (nie pamiętam modelu, ale stary) zaraz za nim Toya.
- Funkcje dodatkowe (lewe obroty, płynny start) - mały Hilti & Powermate
- Walizka - Hiltacze zdecydowanie, ale Powermate ma tez całkiem sensowną, Toya słabą.
- Akcesoria w zestawie - Powermate ma nędze - wiertła do wiercenia w styropianie.

Ogólnie kupiłem, żeby się odzwyczaić od kupowania taniochy a okazało się, że wierci w sumie jak firmówka i jest niezawodna.

Być może trafiłem na dobry egzemplarz, ale nie mogę jej nie polecić.
Fajnie, jakby ktoś kto ma firmę budowlaną napisał opinię, bo moja opinia, jest mało wartościowa, przez brak doświadczenia.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś się to na coś przyda.

Peace.

G
Paw-Therm 2015-02-20 07:44

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

gratulacje z tego co piszesz wnioskuje ze mieszkasz w bloku a jak tak to tylko czekac jak Ci sie zawali odkąd w bloku można wywalać zbrojenie na sciance nośnej

G
Mike 2015-02-20 12:59

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

Przez takich jak ty w zasadzie wieczne i nie zniszczalne bloki z wielkiej płyty w końcu będą musiała zostać opuszczone i zburzone.
Żeby tak inspekcja budowlana choć raz przeszła się bo blokach z wielkiej płyty ze sprzętem pomiarowym to byśmy mieli tragedię narodową w Polsce. Fala bankructw i egzekucji komorniczych na niespotykana skalę !!!
Bo wyburzając na własną rękę ściany nośne, albo dostając zgodę za łapówkę, albo dostając zgodę bo w dokumentacji jest burdel co już kto wyburzył, narażają życie mieszkańców i fundują sobie nierzadko milionowe kary za ubytek w wartości nieruchomości. Przecież taki blok z WP jest warty dużo więcej niż plomba deweloperska zbudowana z najtańszych materiałów...
Szkoda ze jeszcze nikt w Polsce żadnego takiego nie pociągnął do odpowiedzialności... do czasu aż zdarzy się katastrofa budowlana...

G
mati 2015-07-04 17:22

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
matt 2015-09-08 23:35

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

odnosnie wiertarki powermat;posiadam firme remontowo budowlana i pewnego razu w delegacji jak na zlosc odmowily posluszenstwa 2 wiertarki makita+dewalt oraz "srednie kucie" dewalt.najszybciej i najblizej byl sklep stacjonarny,w ktorym na szybko zaoferowano mi wlasnie powermata-mial przerobic robote do konca.od tamtego czasu jako wiertarki uzywam tylko tej firmy.koszt kilka paczek fajek,a potrafi wytrzymac przy codziennym uzytkowaniu na typowej budowie ok 4 lata(zelbety,male podukwania etc).generalnie w warunkach domowych nie do zdarcia.szkoda,ze modelu 2500 W z dodatkowa glowka jest w necie jak na lekarstwo lub nie ma wcale,bo wszystko wykupione :/ obecnie na wyposazeniu 3 szt i zarabiaja $ :)

G
kkk 2015-09-09 12:17

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
zez 2016-10-03 01:04

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

CZWORACZKI - Powermat czy Celma czy Fixtec a może to Worcraft z Szanghaju ??? Ostatno w OBI kupiłem wiertarkę Celmy PRCZ 13GEO - 950W dwubiegowa z udarem, kolor niebieski. Identyczna z wyglądu (jaśniejsza bliźniaczka) jest wiertarka FixTec 1050W a także Warcraft ID 1050W oraz Powermat PM-WU 1800W tylko kolor czerwony . Ciekaw jestem jakim cudem ma 2 X większą moc od niebieskiej ? Jest jeszcze druga grupa CZWORACZKÓW; Celma PRCM 13GEO 850W jednobiegowa niebieska, jaśniejsza FixTec 900W oraz - identyczna Worcraft ID 900W oraz Powermat PMWU 1500W czerwona - najmocniejsza. Wszystkie mają identyczne - bliźniacze kształty, otwory wentylacyjne, pokrętła, uchwyty, przełączniki, tak jakby wyszły z tej samej wtryskarki, tylko z innym kolorem plastiku i deklarowaną mocą silników.

G
Pawel 2017-08-22 18:27

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

Nie kupujcie tego szmelc kilka otworków wywierciłem i padła lepiej kupić coś droższego..

G
Gość 2017-09-29 09:12

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

Bylem sceptycznie nastawiony do tego sprzętu.
Korzystam z wiertarki często i bez żadnych problemów.
To wszystko w temacie.

G
Jack 2019-03-03 09:39

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

Serwis Powermat to kpina, narzędzia powermat trzeba wysyłać na koszt własny, a koszty nie są zwracane, ja swoją wiertarka przestałem już wysyłać do serwisu bo koszty wysyłek przekroczyły by wartość narzędzia.

G
Adam 2019-08-29 21:21

Re: wiertarka udarowaPOWERMAT

Wytrzymała kilkanaście otworów. Szczotki od początku ciągnęły łuk. Nie wytrzymała jednej dniówki. Mam pecha,czy to norma?

1