wiertarka udarowa makita czy metabo?

G
thomas 2008-05-06 00:00

wiertarka udarowa makita czy metabo?

Mam prośbę!Zaczynam budowę i chce kupić wiertarkę do wszystkiego a zarazem na tak tzw.lata!Mam na oku Makitę HP2070 lub Metabo SB850 Co wy o tym myślicie?,może coś innego?

G
marti 2008-05-07 00:00

Re:wiertarka udarowa makita czy metabo?

Witam!
Jeśli ta wiertara ma przede wszystkim służyć do wiercenia w metalu i drewnie to poleca Metabo. Mam od kilku lat model SBE850 Impuls - jest naprawde rewelacyjna, ale w twardych betonach już sobie tak świetnie nie radzi, bo w końcu to tylko udar mechaniczny. Jeśli na swojej budowie zdecydowanie nastawiasz się na "borowanie" w ścianach (wiercenie, podkuwanie) to zdecydowanie polecam wiertare z udarem pneumatycznym, choćby najsłabszym ale i tak będzie o niebo lepsza od wypasionej ze zwykłym udarem. Może np. Makita HR 2470 (cena ok 700,-). Dostaniesz ją w komplecie z szybkowymiennym uchwytem do zwykłych cylindrycznych wierteł, wiec powiercisz sobie takze w drewnie czy metalu. Ostatnio kupiłem młot udarowo-obrotowy Makity HR2811FT - ABSOLUTNA REWELACJA. W każdy beton wiertłem czy przecinakiem wchodzi jak w masełko. Polecam z kompletem wierteł i przecinaków Makity.
Pozdrawiam

G
Romano 2008-05-08 00:00

Re:wiertarka udarowa makita czy metabo?

Ja zdecydowanie polecam GBH 2-26 DFR Koszt ok.900 zł (może taniej) 3 lata gwaacji, 2 uchwyty, udar pneumatyczny itd...
One sięne prawdę nie psują ale kup u zaufanego sprzedawcy nie podróbkę !!!
pzdr.

G
snake 2008-05-12 00:00

Re:wiertarka udarowa makita czy metabo?

Witam ,
również polece ci młotowiertarkę gbh 2-26 DFR.
Ma dwa uchwyty w zestawie co umożliwi ci wiercenie w betonie (poradzi sobie w kazdej sytuacji ) jaki w drewnie i metalu po zmianie uchwytu. Treaz jest znowu na niego lepsza cena na stronie www.narzedzia.pl . Zaraz ci zaproponuje wziąść tą z waliką wierteł i przecinaków. Ja mam ten zestaw i jest Bomba . 100 % satysfakcji. 3 letnia gwarancja. Ito na pewno z tego sklepu nie są podróbki, po drugie wchodząć na strone Boscha i rejestrując narzedzie do 3 ketnie gwarancji sprawdza się automatycznie oryginalność narzędzi Bosch.
Polecam.
tu lik do tego o czym mówie.
http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/3390_M%C5%82ot_udarowo-obrotowy_GBH_2-26_DFR_Professional.html

G
Snake 2008-05-12 00:00

Re:wiertarka udarowa makita czy metabo?

chyba ze kochasz makite i się na nią uprzesz i chcesz przepłacić 150 zł to plecam to.
Gwarancja na FaV 1 rok , na paragon 2 lata:
http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/117_M%C5%82ot_udarowo-obrotowy_HR2470.html

G
Daniel P. 2020-01-03 10:40

Re: wiertarka udarowa makita czy metabo?

Moim zdaniem zdecydowanie metabo. Korzystam z modelu SB 18 LTX-3 BL I od roku i jestem z niej zadowolony. Zlecono mi remont i potrzebowałem mocnego sprzętu i ona zdecydowanie ma moc przy najtrudniejszych materiałach - dała radę z betonem starego typu.

1

Producenci :

Kategorie :